Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Betöltött 25 évesként jogosult...

Betöltött 25 évesként jogosult leszek márciustól az 50%-os utazási kedvezményre, vagy 25. születésnapon túl ez elúszik?

Figyelt kérdés

jan. 16. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

A kedvezmények általában úgy vannak, hogy amelyik évben van a születésnapot, akkor abban az évben jár.

Tehát a január 1-én és a december 31-én született ember is ugyanabban az évben megkapja a kedvezményt.

De ne igyál előre medvebőrt! Még nincs semmi döntés, semmi konkrét szabályozás, csak annyit tudunk amit Lázár beböfögött a mikrofonba a sajtótájékoztatón. Még bármi lehet és annak az ellenkezője is!

jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Justinianus ***** válasza:
58%

Nincs így a kedvezményeknél.

Gyermek 6. életéve betöltéséig díjfizetés nélkül utazhat, a 6. születésnapján még jogosult a kedvezmény igénybevételére.

65. életév betöltése napjától (a születésnapon) ingyenes az utazás, az előtte való napon még nem.

26 éven aluliak kedvezménye: a 26. születésnapján még jogosult az utas a kedvezményre, stb.

Tehát elúszik...

jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
52%
Örülj neki hogy 25 vagy, nagyon gyorsan telik az idő, én a 2000-es évek végén voltam ennyi, lassan már a 40-et töltöm. :(
jan. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok Igaz... ezt benéztem. Nem tudom miért emlékeztem így. Most megnéztem a máv-start díjszabást és úgy van ahogy 2-es mondja. A születésnaphoz van kötve a kedvezményre való jogosultság.
jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Várjátok meg mit tákol addig Lézerjani...
jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!