Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan szerzi a MÁV ELVIRA...

Honnan szerzi a MÁV ELVIRA rendszere a menetrendi adatokat? Úgy tűnik, hogy olyan vonatok menetrendjét is le tudja kérni, amelyek nem is érintik Magyarországot.

Figyelt kérdés

Például a 10-es számú vonat keresése a következőt hozza vissza: [link]


Érdekes módon, ha ugyanerre a vonatszámra az SNCF (francia vasúttársaság) honlapján keresünk rá, ugyanezt az eredményt kapjuk: [link]



jan. 21. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez bonyolult de az európai unionak van saját vonatszervezo, ellenorzo rendszere. Ezt kikellett építeni amikor beléptünk.
jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#11:26 vagyok

Tehát pontosan nem tudom, de azt igen hogy az euban csak azzal az eus szabályoknak megfelelő eszközzel lehet vonatokat üzemeltetni és lehet valami összefüggés. Valószínűleg letudod kérni a spanyolt is de mondjuk a szerbet már nem.

jan. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De nem próbáltam még amúgy. Csak logikus lenne
jan. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!