Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A trolikat szerintetek mikor...

A trolikat szerintetek mikor váltják le az elektromos buszok?

Figyelt kérdés
Le fogják váltani a trolikat az elektromos buszok a közeljövőben? Mind a kettő elektromos, csak a troli (félig) kötöttpályás, a busz pedig nem. Nem kell a felsővezetéket karbantartani, egyszerűbb manőverezni, stb. A mai buszok szerintem kibírnak fél napot egy feltöltéssel, szóval ez egész vállalható.

jan. 25. 12:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es: a troli pótlásoknak több oka is lehet Budapesten. Egyrészt, teljesen más jogsival lehet trolit vezetni (TR kategória), mint buszt. Így ha valamiért nincs sofőr az egyik trolibuszra, és nincs ki beugorjon, akkor marad a dízelbusz. Vagy lehet felsővezeték hiba is, tegnap a 77-es trolin volt ilyen, és mivel ki volt oda adva GVM (ami ugye nem képes önjárózni), busszal kellett a járművet pótolni.

Ez a kettő a leggyakrabban előforduló ok a pótlása, de ide sorolnám még a járműhibát (hajtástól függetlenül bármilyen jármű meghibásodhat) illetve a terelést, utóbbi akkor gond, ha nem önjáróképes trolik is vannak kint az adott vonalon.

jan. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok, kis kiegészítés:

Olyan helyzetek is vannak viszont, amikor sima buszokat, villamosokat vagy metrót pótoltak trolival. Ezeket értelemszerűen az önjárásra alkalmas buszokkal lehet megvalósítani.

Buszra példa a 10-es, egyik rendezvénynél kellett sűrítés és egy 4. genes Trollino 18-at küldtek, sofőr beszámolója szerint a kör végére maradt még 75% az akkuban.

1-es villamos Puskás - Népliget közötti operatív pótlása esetén is szinte mindig részt vesz önjáró troli 1 kör erejéig. Kivételes eset, de 24-es villamospótló troliról is láttam már fényképet.

2-es metrópótlót is láttam már szintén csuklós trolival kiadva Örs-Puskás között operatívan többször is. Illetve M2A jelzésű állomáspótló buszt is adtak ki trolival Kossuth tér - Deák tér viszonylaton. Ez abban tér el az előbbiektől, hogy nem operatív pótlás volt, hanem tervezetten trolival történt a kiadás. Pontosan nem emlékszem, de a 70 vagy 78-as vonalról és vonalba forogtak a járművek, így a töltésük meg volt oldva, folyamatosan mehetett így a történet.

febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!