Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha valakinek lejárt a személyi...

Ha valakinek lejárt a személyi igazolványa, akkor már a vármegye bérletet sem használhatja?

Figyelt kérdés
Azaz úgy már az lesz a kijelzőn, hogy érvénytelen a bérlet?
jan. 28. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén szólva csodálkoznék, ha minden csippantásnál történne egy lekérdezés, hogy az adott igazolvány érvényes-e, lejárt-e, van-e ilyen egyáltalán (elgépelt igazolványszám esetén). Szerintem az érvényességi időt ellenőrzi a gép, meg hogy az adott járatra megfelelő-e a bérlet (egy szolnoki buszon nem fogadja el a Vas megyei bérletet), ezeket helyben el lehet dönteni, nem kell hozzá egy központi adatbázis.
jan. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

A validátor csak önmagát a bérletet ellenőrzi. Jogosultságot igazoló személyazonosító igazolvány bemutatását a buszvezető, ellenőr kérheti; utóbbi biztosan kéri.

Hivatalosan csak érvényes személyazonosító okmánnyal igazolva érvényes a bérlet; az ellenőrzést végző dönti el, hogy elfogadja-e a lejárt érvényességűt is. De, kérdés, hogy egyáltalán nézi-e az érvényességi időt.

jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg jegypénztárnál megkérdezheted, előfordulha, hogy becserélik ingyen ilyen esetben.
jan. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem néznek azok semmit. Tőlem pénteken a sofőr ugyan elkérte, felmutattam, de szerintem nem nézte meg érdemben, csak van, esetleg pár karakter stimmel a sorszámból és már mehettem is. Ahhoz túl rövid ideig nézte hogy teljesen összevesse a sorszámot és az érvényességet is ellenőrizze.
jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem lejárt a személyim,igaz már van új,de nem merem használni már a bérletet ,mert úgyis lebukok,inkább egy pár napig jegyet veszek :D
jan. 31. 08:40
 6/6 anonim ***** válasza:
A MÁV, Volánbusz vagy BKK (ahol vetted) ügyfélszolgálatán 250 Ft kezelési költség ellenében cserélik, ha tudod igazolni, hogy megváltozott a száma (például nálad van a régi, lyukasztott igazolvány).
jan. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!