Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha en Kaposvári vagyok vehetek...

Ha en Kaposvári vagyok vehetek orszagberletet?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, es mennek debrecen es a berlet 1850ft lenne, ezzel tudok en utazni vagy csak a lakhelyem es egyetem kozott tudok utazni?
febr. 6. 17:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
#12 Úgy, hogy funkcionális analfabéta, ráadásul majdhogynem írástudatlan.
febr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%
Ha nappalis vagy, akkor igen, egyéb esetben nem.
febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az országbérlet hivatalos oldalát néznéd meg, nem kapnál gutaütést.

Én 67 vagyok, már hülye, semmilyen bérlet nem érint, de 4-5 másodperc alatt megtaláltam a választ. Tessék:


Igen, ezzel a bérlettel vonaton, helyközi autóbuszon, TramTrainen és HÉV-en szinte korlátlanul utazhatsz Magyarországon, amennyiben rendelkezel Magyarországon kibocsátott, érvényes diákigazolvánnyal, amelyen nappali vagy esti munkarend szerepel.

Arra azonban érdemes figyelned, hogy a korlátlanság csak a helyközi közlekedésre vonatkozik: a városhatárokon belüli, helyi járatokra nem. Ha erről többet szeretnél tudni, görgess a Városi közlekedés részhez!

febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

14. válasz tévesen lett lepontozva

Az orszagberlet.hu ezt írja:


Nem. Kedvezményes vármegye- vagy országbérletet az vásárolhat, aki egyébként is jogosult bármilyen kedvezményes viszonylati bérlet megvásárlására.


Levelező/távoktatás tagozatos diákként csak teljesárú vármegye- vagy országbérletet vásárolhatsz, de nagy a valószínűsége, hogy még így is jobban jársz, mint korábban, hiszen az új bérletek nemcsak olcsóbbá, de kényelmesebbé is teszik számodra a közösségi közlekedés igénybevételét, miután autóbuszra és vonatra egyaránt érvényesek

febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Diák országbérletet nappali tagozatos hallgatóként tudsz használni.

Az iskola és a lakóhely közötti érvényesség egyrészt a hagyományos, viszonylati bérletek esetében létezik (nappali vagy esti tagozatosként), másrészt a levelező tagozatos diákok csak az iskola és a lakóhely között válthatnak diákjegyet.

Tehát ha nappali tagozatos egyetemista vagy, akkor vehetsz diák országbérletet, egyébként nem.

febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
"es mennek debrecen". Jóska menni Amerika...
febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!