Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pécsnek miért ilyen borzalmas...

Pécsnek miért ilyen borzalmas a közlekedése?

Figyelt kérdés

Konkrétan a fővárosba eljutni több, mint 3 óra. Hiába jó az egyetem, ha épp 6-8 óra eljutni az ország másik felére innen. Ezzel nagyon sok diáktól esnek el, aki esetleg szívesen menne Pécsre, de nem vállalja be mert olyan iszonyat hosszú idő a-ból b-be menni. Konkrétan Pécsről békés megyébe eljutnom 6 óra, ennyi idő alatt Prágából Budapestre érek. Miért nincsen olyan vonal mint pl. Győr -bp? 1:40 perc alatt ellehet jutni, de így nagyon gondolkodok megér e az álomszakom (csak Pécsett van) ennyit, hogy konkrétan fél nap csak a hazajutással telik.

Fog ez változni valaha?

Még telekocsival is iszonyat hosszú idő



febr. 8. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet Pécsen és megvan oldva!
febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pécs-BP: >200 km.

Pécs-Békéscsaba: >250 km.

Győr-BP: <150 km.

Ez sem mellékes.

febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Tudom, nekem is hat-hét óra volt az út. Úgy háromhetente mentem haza látogatni. Szerintem elég is. Ilyenkor az ember már az önálló létre készülődik, sokat is tanul, nem kell mindig haza utazgatni. Drága is volna. Havi egyet meg ki lehet bírni, főleg, hogy az egész utat át lehet tanulni, olvasni.
febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megfordítva a dolgot, nagyon sok diákot nyernek, mert fordított irányba is ugyanannyi idő az út. A pécsiséghez valamennyire hozzá is tartozik ez az istenhátamögöttiség.

Komolyra fordítva, az 1-es vonal mindig is kiemelt vonal volt (Budapest-Bécs, illetve Bécsen keresztül Svájc és Németország miatt), míg a pécsi vonal Pécsnél véget ér. A terep nem sík, a Mecseket is meg kell kerülni, és még jelentősebb település sincs a környéken. Ráadásul Kaposvárral közösködnie kell Dombóvárig a vonalon.

Ha valamivel össze kellene hasonlítani, akkor a szegedi vonallal lehetne, hasonló irányzék, hasonló távolság, ugyanúgy véget ér ott a vonal - bár azért itt közbeesik egy Kecskemét is.

Pécsre 83 km/h az átlagsebesség, Szegedre 78 km/h, Győrbe 105 km/h.

febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem rossz. Budapestre autóval sem lehet gyorsabban eljutni. Autópályák is Budapestre mennek onnan, 3 hetente egyszer hazamész látogatni, addig meg albérlet, ennyi. Mindenki így csinálja.
febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van ám Pécs határában egy szembetűnő akadály: a Mecsek tömbje. Azt bizony meg kell kerülni, vagy keletről, vagy nyugatról. Az autópálya keletről, a vasút nyugatról megy el mellette, mindkettő már eleve feltételez egy jó adag eltérő irányban utazást a célod irányához képest. És ehhez jön hozzá még az, hogy Pécstől keletre már fél évszázada elengedték a vasút fejlesztését , majd fenntartását is.
febr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem több mint 3 óra Pécsről a főváros, az IC Keletiig 2 óra 46 perc, Kelenföldig 2 óra 27 perc.
febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Voltam én kétszer is Pécsett úgy, hogy reggel oda, este vissza. Egyáltalán nem vész. A másik irányba Nyíregyháza is van ennyi. De Szeged se sokkal gyorsabb, ismerek valakit aki napi szinten ingázott Budapestről Szegedre nappalis egyetemistaként, mert koliba nem vették fel (de nem is az a fajta aki idegenekkel együtt tud élni), albérletre meg nem volt pénze, az már akkor is a problémás kategória volt diákmunkával, most már egyenesen megfizethetetlen. Az időt el lehet tölteni hasznosan is, például tanulással, hiszen azért jár egyetemre az ember elsősorban. A diákbérlet meg régen se volt egy eget rengető összeg, ma már a diák országbérlet mondhatni ingyen van.
febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!