Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Diákigazolvány hiányában...

Diákigazolvány hiányában jogviszony igazolás?

Figyelt kérdés
Én voltam a hülye, de a nagy pakolásban az ország másik végében, a kollégiumi szobámban hagytam az igazolványaim. Ha a visszaúton ellenőrökbe botlanék, megbüntetnek, ha diákom nincs, de van nálam érvényes hallgatói jogviszony igazolás?
2010. okt. 24. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem fogadják el!

A diákkedvezmény csak érvényes diákigazolvánnyal vehető igénybe.

A jogviszony igazolás nem fogadható el, mert könnyű visszaélni vele... (Bárki nyomtat egy olyan papírt.)

Kérj ideiglenes diákot, vagy utazz vissza teljesárú jeggyel. )

Bár szerintem olcsóbb az ideiglenes diákot igényelned, azt mondva, hogy elhagytad a diákod, aztán jövőhéten visszaviszed, hogy jajj időközben megtaláltad.

De a jogviszony igazolás nem egyenértékű a diákkal, megbűntetnek vele.

2010. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nézőpont kérdése mi éri meg jobban. mert ha meg is büntetnek, utólag tudtommal bemutathatod és akkor kevesebb pénzbe kerül a bünti.
2010. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

De utólag bemutatva a diákot is 2000 ft, feltéve ha nem kell átszállnia.

Ha átszáll, a következő vonaton ismét meg fogják bűntetni, mert oda megint diák nélkül száll fel.

Szvsz. az ideiglenes diák a legolcsóbb...

2010. okt. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy buszról lenne szó. Gugli megtalálta a vasúti szabályzatot, az elég egyértelmű, de volán járatról lenne szó.
2010. okt. 24. 15:31
 5/11 A kérdező kommentje:
És még annyit kérdeznék, hogy volánnál mennyi a bemutatás? Egyszer villamoson lekaptak, mert a félévi bérlet nem volt kitöltve, akkor 800-at kellett fizetni.
2010. okt. 24. 15:33
 6/11 A kérdező kommentje:
És, ha 2000-t kellene fizetnem, még mindig jobban járnék, mert 2290-el lenne több a teljes árú jegy :P
2010. okt. 24. 15:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Ideiglenes diák meg 600 ft körül van...
2010. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Lehetősége, van az ellenőrzést követő 15 naptári napon belül az ellenőrzéskor feltárt hiányosságot igazolni vagy bemutatni és 1.300, - Ft bemutatási pótdíj egyidejű megfizetésével tárgyi ügyét rendezni."

Ebből diák jegy lesz. Ha lekapnak, még mindig jobban járok, mint teljes árúval, másnap úgyis útba esnek.

Ez persze csak a lerosszabb eshetőség :)

2010. okt. 24. 16:00
 9/11 A kérdező kommentje:

16:00-nak: ideiglenes diák nem csak azért nem jönne össze, mert az igénylése hosszú, macerás, sok felesleges adminisztrációval jár (tudom, lehet elekrtonikusan is, de ott két hetes határidó van a suli ügyintézőjének, hogy ellenőrizze az asatokat, stb, akkor meg már rég visszamentem. Másik okom , hogy a nálunk működő rendszer szerint:


" Az egyik csekken az igénylés díját kell befizetni, a másikon az ideiglenes diákigazolvány igénylésének díját, a harmadikon pedig a diákigazolvány elvesztésének díját, ami ezer forint. Tehát összesen 2530 Ft-ra rúg az az összeg, amit a "hanyag" hallgató köteles kifizetni."


Így egyszerűbb befizetni a bemutatást...

2010. okt. 24. 16:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Jaja csak az a ciki, hogy sokszor a buszra fel sem enged a sofőr, ha nem mutatod a diákigazolványod.

Főleg most hogy lejárnak az érvényesítő matricák...

2010. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!