Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sosem utaztam vonaton. Most...

Sosem utaztam vonaton. Most fogok eloszor Balatonra. Honnan tudom, hogy jo vonatra szallok es mikor kell leszallnom ha nincs kijelzo, hogy most hol vagyok?

Figyelt kérdés
Nincs GPS-es telefonom sem. Honnan tudom hova kell mennem, mikor indul, hova uljek mert az ulesrol hallottam de mit hogy? Segitsetek!!!

febr. 12. 00:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Hány éves vagy?

Melyik állomásról indulsz? A pénztárnál felvilágosítanak. Azon túl ott vannak az irányító táblák. A vonatra fölszállsz és ha van helyjegyed, akkor megkeresed az ülésedet.

Telefon, térkép, MÁV járat, állomások, kalauz.

febr. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jesszusom, az űrtechnológia előtt is nekünk azért technológiaórán tanítottak papíros menetrendet olvasni, piktogramokat értelmezni. Sőt, tudod, mi a legjobb? Van hangosbemondó az állomásokon.

És lesz körülötted végtelen ember, na meg a jegyedet is megnézik valamikor. A pályaudvaron is van végtelen ember. Csak kinyitod a szád, udvariasan köszönsz, és minél világtalanabbnak tűnsz, annál szívesebben segítenek. Érdekes, GPS nincs a telefonodon, de akkor legalább lenne annyi eszed, hogy nem itt kérdezősködsz, hanem a peronon, mint a normális emberek!

febr. 12. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Az állomáson mutatja a kijelző, hogy melyik vágányon áll a vonat vagy melyikre fog érkezni, ha köztes megállóhelyen szállsz fel.


A vonat ajtajánál ki van írva, hogy honnan hova megy.


A következő megállóhelyet elvileg a kalauz mindig bemondja, de sokszor van, hogy recseg a hangszóró és nem érteni jól. Néha van, hogy elfelejtik bemondani. Legalább azzal érdemes tisztában lenni, hogy mi után kell leszállnod...

febr. 12. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
#3 Te sem jártál még az Alföldön. Ajtón papír? Állomás/megállóhely bemondása?! 16 éve vonatozom szinte hetente, és két kezemen megszámolom, hányszor találkoztam ezekkel a motívumokkal.
febr. 12. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jegykezelő , kalauz mindent elmond .
febr. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gyermekkoromban volt egy könyvem, a címe: Felnőtt módra. Abban megtanítják a gyerekeket hogyan utazzunk vonaton, hogyan vásároljunk az élelmiszerboltban, stb... [link] Egyébként nem megoldhatatlan feladat leutazni a Balatonra minden kütyü nélkül, 25 évvel ezelőtt mindenki így utazott.
febr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

A kalauz legfeljebb az IC-ken mondja be a megállókat, sima gyors- vagy személyvonaton soha. Ha ilyennel utazol, akkor legjobb, ha megnézed, milyen megálló van eggyel a te célod előtt, és ha azt elhagytátok, akkor kezdesz készülődni.

Az ülésről talán még nem esett szó. Ha a vonat nem helyjegyes, akkor oda ülsz, ahova akarsz. Ha helyjegyes, akkor van rajta egy kocsiszám - értelemszerűen abba a kocsiba kell ülnöd -, és egy ülésszám. Az ülések számozásának logikáját legfeljebb az érti, aki kitalálta, vagy még az sem, de minden ülés fölé ki van írva a száma, meg fogod találni.

febr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szállj fel az első ajtón és kérdezd meg a vezetőt ;)
febr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Amit tudnod kell:

Mikor indul menetrend szerint a vonatod?

Mi a vonat célállomása?

Melyik a te megállód előtti utolsó menetrend szerinti megállója a vonatodnak?


Azt, hogy hova ülj, igazából az dönti el, van-e a jegyeden konkrét hely vagy legalább kocsi szám megjelölve. Ha nincs, akkor oda ülsz, ahová akarsz. (Néhány vonatban van pár olyan kocsi , ahova csak helyjeggyel ülhetsz, ezek ajtaján szerepel ez a tény egy feliraton.)


A leszállás előtt érdemes a vonat elejébe menned, így érkezéskor jól látod majd az állomásnévtáblákat.

febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9


Koszonom, ez a legkonstruktivabb komment a 7-essel egyutt a tobbi meg lehulyez kb. mindegy.


Igen budos rohadek Pesti vagyok, aki csak metron meg buszon jarkalt. Ahogy egy videki aki soha nem volt metron meg villamoson mint regen be sem mondtak milyen megallo jon, ugyanigy vagyok en is.


Koszonom a ket illetonek!


Egy kerdes hogy a jegyet meg tudom venni a penztarnal mert mindenhol kb csak e-jegyet lato a MAV-on. Meg ADHD fogyatekossagom van narkolepsziaval. Erre kaphatok kedvezmenyt mert haverom mondta hogy valami ilyen van.

febr. 12. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!