Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az okosjegy csak adott vonatra...

Az okosjegy csak adott vonatra szól?

Figyelt kérdés

Pl. 3 órási vonatra veszem, de nem érem el csak a 4 órásit akkor arra már nem szállhatok fel vele?


Amikor nem okosjegyet vettem volt hogy későbbi vonattal is mehettem, okosjegynél mi a helyzet?


febr. 18. 15:10
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Az okosjegy azért kedvezményes, mert konkrét vonatra szól. Ha ez neked nem jó, az ajánlatokat lenyitva vehetsz normál jegyet is.
febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:

Igen.


"Pl. 3 órási vonatra veszem, de nem érem el csak a 4 órásit akkor arra már nem szállhatok fel vele?"

Nem szállhatsz fel.


"Amikor nem okosjegyet vettem volt hogy későbbi vonattal is mehettem, okosjegynél mi a helyzet?"

Csak az adott vonatra érvényes.

febr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
1x utaztam már vele és IC-re szólt ami elvileg kényelmesebb, de másod osztályban ültünk helyette gyorsvonati részen és mondta a kalauz, hogy nyugodtan ülhetünk bárhol de lehet, hogy ez kalauz függő is
febr. 18. 15:39
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Az okosjegy egy kedvezményes menetjegy és helyjegy, ami adott vonatra szól. Így gyakorlatilag csak a menetjegy részét használtad az okosjegynek, mivel a helyjegy nélkül igénybevehető vonatrészt használtad.
febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Ha IC-re veszek jegyet ott van konkrét hely jegy? ahova ülhetek?

Úgy emlékszem volt, amikor vettem (csak nem oda ültünk)

de lehet rosszul emlékszem, és nem tudok "foglalni" konkrét helyet?

febr. 18. 15:53
 6/46 anonim ***** válasza:
Van. És a helyjegy része csak az adott vonatra érvényes.
febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

És azt hol látom, hogy mennyi a helyjegy része?


3410 Ft a jegy, ha nem érem ér a 4-es vonatot csak az 5öst akkor a jeggyel mi történik? csak hely jegyet kell újat venni?

Nem látom a jegynél, hogy az külön mennyi, csak azt látom, hogy 3410 a jegy összessen



"nem vonathoz kötött

visszaváltható

helyfoglalást nem tartalmaz"


Ennyit látok, ez alapján ha lekésem a következővel is mehetek, mivel nem vonathoz kötött és nem tartalmaz helyfoglalást

febr. 18. 16:04
 8/46 anonim ***** válasza:
76%

Okosjegynél nincs külön ára a helyjegynek, mivel rá is van írva a jegyre, hogy az csak adott vonatra érvényes.


Ha azt nem éred el, akkor bukta az egész jegy.

febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Ha IC-vel mész, akkor ott kötelezően ad helyjegyet is.
febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
Ha nem okosjegyet veszel, akkor az utazás napján 940, előtte 679 a helyjegy.
febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!