Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jó az egy gyereknek, hogy...

Jó az egy gyereknek, hogy minden reggel 6:40 kor indul a busza? Vagy legyen kollégista?

Figyelt kérdés

A lányom (16 éves) minden nap busszal jár be iskolába és jön is haza. Minden nap 7-8 órája van így csak 4-után ér haza. Azt látom rajta, hogy nagyon fáradt az otthoni tanulás után. Este 8-ig is tanul. Másnap pedig 5:30 kor kell. Köszönöm a válaszokat előre is.

Anyuka 45


febr. 22. 15:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Ne legyen kollégista.
febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
Kérdezd őt. Szerintem jobb ez így.
febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Elég nagy már ahhoz hogy meg tudd vele beszélni.
febr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem hinném, hogy egészséges, de ezt miért nem vele beszéled meg?
febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát nem használ neki.
febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén szólva a bejárás, ha fél óránál tovább tart, rettentö megterhelö fizikailag is meg pszichikailag is, a gyerek gyakorlatilag nem él, csak iskolába meg, ott van, onnan hazajön, tanul és alszik.

Ennyi idösen már képes lenne kollégiumban megélni, föleg, hogy az alapellátás megvan, viszont marad minden nap valamennyi ideje, amikor azt csinál, amit akar.

Én mindenképpen engedném a kollégiumot, feltéve, hogy ö is akarná.


(Kiváncsi lennék az 1-es és a 2-es válaszolóra, mivel indokolják, hogy jobb egy gyereknek egész nap utazni meg tanulni, mint néha kipihenni magát.)

febr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kollégium szerintem.
febr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Én egyetemistaként voltam három hónapig bejárós, napi fél óra volt az út, de folyamatosan hullafáradt voltam, semmire nem tudtam rendesen figyelni az órákon, a hézifeladatokat alig tudtam megcsinálni elfogadhatóan, utána sikerült bejutni kollégiumba és attól kezdve úgy éreztem, kategóriákkal könnyebb az egyetem, végre volt idöm kipihenni magam, meg valamennyi szabadidöm is volt.

Szerintem mindenképpen jobb a gyerekednek is, ha nem ennyire stresszes az élete értelmetlenül.

febr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

6.40 nincs olyan korán.

Du. 4-kor hazaérni egyáltalán nincs későn. Nekem gimnazista koromban sok szakköröm volt, azok eleve fél háromtól 4-ig tartottak, tehát a hét 2-3 napján eleve fél 5 körül értem haza.

Ezek a legkevésbé sem indokolják, hogy kollégista legyen.


Az egy másik kérdés, hogy nem vadidegeneket kéne kérdezned erről, hanem simán megbeszélhetnéd a lányoddal és ha akarja, ki lehet próbálni. Aztán majd látod a jegyeit, a viselkedését stb. Ha nem tűnik úgy, hogy a züllés útjára lépett és neki is jobb így, akkor felőlem maradhat kollégista.

febr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

9-es: a gyerek 5:30-kor kel, du. 4-re ér haza és este 8-ig tanul! Magyarul iskolába jár, tanul és alszik, emellett így is fáradt az anyja szerint is.

Attól, hogy neked sz.r volt, nem kell másoknak is ebbe kerülni!

febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!