Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volán buszokon lehet bankártyá...

Volán buszokon lehet bankártyával fizetni? Vagy a sofőrnél csak készpénzzel lehet?

Figyelt kérdés
márc. 10. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Legendák szólnak róla, hogy vannak járatok, messzi-messzi galaxisban, ahol opció a kártyás fizetés.

Sajnos a legtöbb busz járaton, nekünk közönséges halandóknak csak a készpénzes verzió működik, és bizony én mondom néked korán reggel meg se kísérelj nagyobb címlettel fizetni, mert szörnyű haragjával sújt le reád a sofőr! :)

Vagy ha jófej, megkárosítja a céget, és int, hogy csüccs, és ha mákod van, az ellenőrök Mordor környékén járőröznek.

márc. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Remek, pont így képzeltem el.

Akkor inkább viszek pont annyi kp-t.

Köszi az infót.

márc. 10. 23:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vegyél online jegyet. Sokkal egyszerűbb. Én még sosem láttam volna, hogy volánbusznál lehetett volna kártyával fizetni. Szóval ajánlom az online jegyvásárlást, sokkal kényelmesebb.
márc. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem enged online jegyet venni.

Beírom az indulás érkezést, dátumot, de nem enged továbblépni.

Már nem emlékszem mit ír pontosan. Beírtam más helyszíneket, onnan például lehet, csak ahonnan én indulok, onnan nem enged.

És gondolom egy Érd várost nem jelölhetek be ha nem onnan indulok.

márc. 11. 08:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ősztől lesz elérhető a bankkártyás fizetés a buszokon. Onnantól kezdve 200 Ft felárat számítanak majd fel a készpénzre. Bár kíváncsi vagyok, hogy a borsodi hegyi járatokon ahol nincs térerő hogy fog ez működni.
márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Miért kell a kàrtyàhoz tèrerő?

Èn a manuális kàrtya fizetésre gondoltam. Az is elérhető lesz?

márc. 11. 14:20
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

A durva az, hogy állítólag pont Borsod bizonyos részein már működik a rendszer.


Internet lefedettségre gondolt szerintem az ötös, mert a kártyás fizetéshez kelleni fog.


Kártyával közvetlenül fogsz tudni fizetni a buszokon is.


Másfelől én az online vásárlásban nem bízok, ha lemerül a telefonom magyarázkodhatok, hogy de hát én vettem jegyet...

márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Fontosabb volt az idióta vármegye- és országbérleteket bevezetni, mint megoldani végre a kártyás vásárlást, vagy egy normális online lehetőséget (az a bohóckodás, ahol neked kell a QR-kódot beolvasni, majd valami röhejes animációt mutogatni a sofőrnek nem számít normális megoldásnak), vagy hogy lehessen végre egy Volánbusz+MÁV átszállásos utazásta egy közös jegyet venni.
márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 nem megy minden egyszerre, az informatikai fejlesztések lassúak. Nem, nem a fejlesztők a lusták, hanem a megrendelő, de ez nem változtat a tényeken.

Amikor beütött a covid, gyorsan kellett valamit csinálni, ez lett a nemzeti mobilfizetés, ami az animáció mutogatós rendszer. Ezt pár hét alatt hozták össze, rengeteg gyermekbetegséggel és kiskapuval amim közül van ami a mai napig működik, de a covid alatt gyakorlatilag csak az vett jegyet aki nagyon akart. Sajnos ehhez csatlakozott a BKK, a 2015-ben és 2017-ben is befuccsolt elektronikus jegyrendszer miatt, ez már működött, csak matricát kellett tenni a járművekre, occsó és van elektronikus jegyrendszer.

Közben a Volánbusz már dolgozott a hamarosan induló, normális elektronikus jegyrendszeren. Folyamatosan cserélték a járműveken a fedélzeti készülékeket már 2021-ben, amik a validátor támogatását is élvezik. Majd e validátorok is elkezdtek megjelenni. Közben a MÁV bevezette az egész alapját a vasúton.

A vármegye- és országbérlet az egész rendszer éles tesztje. Amikor bevezették kibukott pár probléma, ami a végső integrált jegyrendszer bevezetését hátráltatja. Ilyen például az a korlározás, hogy csak onnan enged a sofőrnek jegyet adni ahol épp van, így kiegészítő jegy váltása nem lehetséges még a buszon vármegyebérlethez, míg vonaton minden további nélkül lehet ilyet. Meg persze a bankkártya elfogadás és úgy alapból az automaták hiánya. Nem fog örülni a rövid távú, pár várost érintő busz vezetője, ha egy busz-vonat kombinált utazásra kell jegyet adnia az ország másik végébe, aminek rendezésére a kezébe nyomnak egy tizest, aztán adjon vissza. Automaták pedig gyakorlatilag nincsenek a végállomásokon kívül a fontos csomópontokban. Majd MÁV-osat fognak telepíteni, de azt meg minek, amíg buszra nem lehet vele jegyet venni, ördögi kör.

Szóval halad és a Volánbusz idővel leváltja ezt a pocsék ejegy rendszert egy normálisra. A BKK viszont beleragadni látszik, na ott lesznek még problémák, ha nem kezdenek el ők is a Volánbusszal együttműködve csatlakozni az új rendszerhez. A bérlethamisítás újra fel fog így lendülni, csak egy kis fotosopp és fent vagy az elsőajtós járatokon, ellenőr meg azokon nem igazán van.

márc. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A TDE rendszámú Mercedes Intouro buszokon lehet, másról egyelőre nem tudok.

Ellenben tudsz venni online jegyet a Mobiljegy, illetve Simple alkalmazásokban, ahol az utazásod hosszának megfelelő kilométerre kell megvenned a jegyet.

Ha pedig csak egy megyét érintenél és 990 forintnál többe kerülne egy napra a jegy, akkor az új Vármegye24 díjtermék neked szól, hiszen akár sokkal olcsóbban is ki tudsz így jönni.

márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!