Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV automata mennyi pénzérmét...

MÁV automata mennyi pénzérmét fogad el?

Figyelt kérdés

Tele vagyok apróval, nem volt erőm átszámolni, de mintegy 50-60 ezer forint lehet.


Szeretném ebből vásárolni a Tolna vármegyebérletemet (9450 Ft). Ráadásul elsősorban kisebb címletekről van szó, 5-50 forintosokról.


Ez lehetséges? Van valami darabszám vagy időlimit?


márc. 22. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:

"reziduális mágnességet"

👍🤘

márc. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%-benyel a bank vagy Posta a váltásért.
márc. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Jelentve.


Ad.1. Hidegen hagy a többi használó. Annak úgyis kevés az esélye, hogy mind a négy automatát egyszerre használnák.


Ad.2. Parasztfalván biztosan igy van. Mifelénk jól működnek az automaták.


Ad.3. Postába és bankba nem járok, felesleges időpazarlás lenne. Bérletet azonban papír alapon veszek. Másrészt introvertált típus vagyok, ha lenne is időm postába meg bankba menni, nem tenném.

márc. 23. 07:23
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
MÁV-automatába én 1000 forintnál több pénzt nem mernék tenni sem apróban, sem papírpénzben.
márc. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nincs így konkrétan meghatározva, ugyanakkor véges a készpénz tárolási kapacitási ezeknek az automatáknak, így simán lehet hogy dobálod be az aprókat és egyszer csak lezárja a nyílást, mert betelt a tárolója. A helyedben inkább felváltanám valahol.
márc. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
#4 Azért nem mész be a postába beváltani a pénzed, mert introvertált vagy? Jézusom. :D
márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan limit csak a bankjegyeknél van a MÁV automatáinál, azokból max 15-öt darabot lehet behelyezni a gépbe 1 vásárlás során. Érméhez én nem találtam semmilyen kikötést. Valószínűleg ha van kapacitás a gépben, akkor korlátlan ezeknek a száma. Bár ha 50 Ft-os érmékkel fizeted ki a 9450 Ft-ot, akkor az 189 db érme, ha van kisebb érméd is, akkor még több, így azért itt már lehet limitál a gép :D

Most vagy manuális tesztelőként kipróbálod, elbukni úgysem tudod a pénzed. Ha betelik a gép tárolási kapacitása, le fogja zárni a bedobónyílást, utána meg tudod sztornózni a tranzakciót, ekkor visszaadja az addig bedobott érméidet. Ha meg fontos neked előre az infó, hívd fel a MÁV-ot, hátha tudnak róla információval szolgálni.

márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs limit, azaz amíg be nem telik a pénzkazetta, de ezt a gép nem tudja előre, szórod bele és egyszer csak elkezdi kiköpni. De még ezelőtt feltölti a visszajárónak szánt tárolókat, ha az betelik utána dobja csak a kazettába. Úgyhogy hacsak nem több hete nem ürítették, nem fogsz ebbe a problémába belefutni. Szórd tele nyugodtan.

Bankjegynél azért van limit, mert azt nem teszi el egyből a gép, hanem tartja, ennyit tud egyszerre tartani. Így ha megszakítod a vásárlást, egyszerűen visszaadja a bankjegyeket, nem pedig a visszajárónak szánt pénzből megy, amit így pár ilyen tranzakció után le lehetne üríteni. Ez nem ATM, nem tárol sok pénzt.

márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyszer fogd meg magad, és menj el egy valódi emberes pénztárhoz akár MÁV, akár valami bolt, ahol tudod, hogy állandóan a visszajáró apróval kell kínlódniuk: Ott még örülni is fognak neki.
márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!