Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol található meg a Villamos...

Hol található meg a Villamos fűtőkocsik ("Rezsó" / "Aligátor") listája?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne hogy mely gépek hol voltak állomásítva és meddig szolgáltak a vasútnál stb...

Akárhogy kerestem a neten, nem találtam.

Bocsi, ha esetleg rossz kategóriába írtam ki volna a kérdést!



ápr. 4. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Bálintot krédezd meg, talán van neki listája. Alul van az email címe.

Én 2000-ben kezdtem a MÁV-nál dolgozni egy nagyobb fűtőháznál és akkor is már csak néhány darab volt, és azokat sem tartottuk már nyilván, mert selejtezésre vártak félreállítva. Ha nincs lista, akkor nem lesz egyszerű összevarázsolni hogy melyik hol dolgozott. Talán a MÁV archivumában lehetne kutatni állomásítási listák után.

ápr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!
ápr. 4. 12:43
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Az a gond, hogy a 80-as évek második felére már minden valamirevaló vasútvonalon villamos vontatásra álltak át. Szilik, Gigantok mindenfelé. Nem volt szükség a nagy terhelésű vonatokon Szergejeket járatni (amikhez kellettek a Rezsók. A maradék vonatokat meg elvitték a Csörgők, amikhez már szintén nem kellettek. Szóval elég gyorsan kikerültek ezek a járművek a napi üzemből.
ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!