Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV fizet valamilyen kártérí...

A MÁV fizet valamilyen kártérítést ha nem indítja el a menetrendben szereplő vonatot?

Figyelt kérdés

Van valami ilyen az üzletszabályzatában?

A ma reggeli hírről jutott eszembe. Kapásból 3 járatot nem indított a máv. Régóta nem ültem már vonaton, de májusban tervezek egy kirándulást amikor vonatra is szállok majd. Nem örülnék ha 4 órát az állomáson kellene ücsörögni mert a 8 órás vonat helyett csak a 12est sikerül majd elindítania...



ápr. 7. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

"Belföldi forgalomban közlekedő feláras vonatok vasúthibára visszavezethető késése esetén az utas átalány-kártérítésre jogosult a menetjegyen feltüntetett indulási állomás és célállomás között, amelynek mértéke:


30 -119 perc késés esetén a menetjegy árának 25%-a

120 perc vagy annál nagyobb késés esetén a menetjegy árának 50%-a.

Vagyis a jegy árat csak részben kaphatjuk vissza. És azt sem mindig:

Ha az átalány-kártérítés számított összege nem haladja meg az 1000 Ft-ot, azt a vasúti társaság nem fizeti ki. Ugyanazon utas több, egyenként 1000 Ft-ot meg nem haladó kártérítését a vasúti társaság kifizeti, amint összegük meghaladja az 1000 Ft-ot."

Igénylő lapot a máv oldaláról lehet letölteni

ápr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Jár. 30 percen túli késés, kimaradás esetén a jegy árát visszaadják a kezelési költség levonása után. 30 perc alatt késésnél meg valamivel kevesebbet.

Kártérítést is kérgetsz ha a kimaradt, késett vonat kár ér. Lemaradsz a repülőről, bírósági tárgyalásról, stb, de az már egy más kategória mint az hogy nem tudod az erdőben megnézni a fákat reggel, hanem csak délben.


[link]

[link]

[link]

ápr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg igen, gyakorlatilag ritkán szoktak.
ápr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

2-es vagyok. Akkor változott. Elnézést, én még úgy tudtam ahogy írtam. Biztos a Lézer Jani kutymákolt ebbe is bele :DD


"gyakorlatilag ritkán szoktak"

Ha beadod az igényt és jogos, akkor visszaadják.

ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"Ha beadod az igényt és jogos, akkor visszaadják."

Nem. Csak akkor adják vissza, ha éppen nem tudják semmire ráfogni a saját balfácánságukon kívül.

ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%
nekem a kedvencem, hogy társvasúttól átvett késésre hivatkoznak...
ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a késés vagy járatkimaradás miatt lemondasz az utazásról, a jegy teljes ára visszajár. Ha az utazást már megkezdted és késést szenvedsz el, vagy a járat nem tud tovább közlekedni, a visszatérítés mellett kötelesek a kiindulási állomásra ingyen visszaszállítani, de csak akkor, ha nem érted el a célállomást. Ha elérted, akkor az eredeti célba érés időpontjához viszonyítva a késés mértékének függvényében kártérítés jár, de csak akkor, ha a járat feláras, azaz helyjegyes. Személy- és gyorsvonatnál ilyen nem jár (addig járt, amíg volt gyorsvonati pótjegy, mert az felárnak számított).
ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!