Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet venni valahol vonatot?

Lehet venni valahol vonatot?

Figyelt kérdés
Egy kisebb vagonra gondoltam, mondjuk ilyen 6 fősre. Nem találtam sehol.

ápr. 22. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez általában úgy megy, hogy közbeszerzést írnak ki rá, megadva a paramétereket, amire a vasúti járműgyártók ajánlatot adnak, te pedig azzal amelyik szerinted a legjobb leszerződsz.
ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Persze, hogy lehet, gondolod hogy a MÁV fán termeli őket magának?
ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hatfőset nem gyártanak
ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
51%
Tuvalun tudsz venni.
ápr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kirándulásra vagy mezőgazdasági munkára?
ápr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

6 fős vagon. 😀 Az maximum sinautó. A MÁV legkisebb vonata a Bz, az is 44 fős.

Ezt a videót nézd meg, autóból tudsz sinautót csinálni, és ilyen elhagyott vonalakon mehetsz vele, mint a videóban:

[link]

ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
62%

Ilyet nem.

Nagyobbat igen.

ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bazaltkaroly ***** válasza:

#6 Amúgy érdekelt mindig, hogy ha valaki vesz egy vonatot, és van engedélye a vezetéséhez, akkor valamilyen módon kaphat engedély, hogy a magyar vasút pályáit használja? repülőnél, ha valakinek megvan a jogosítványa, akkor ha jól tudom, használhatja a magyar reptereket engedéllyel.

Egyszer láttam egy eladó vonatot az interneten, - valószínűleg már nem közlekedésre árulták -, ekkor merült fel bennem a kérdés.

ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BeefEater ***** válasza:
100%

#8 igen, ezt meg lehet tenni. Az összes magán vasúttársaságnak is ugyan ezt kell csinálnia: megveszi a "vonatot" és beszerzi a közlekedési hatóságtól az engedélyeket. Mivel az európai vasúti piac nyitott, elméletben ezt bárki megcsinálhatja.

Gyakorlatilag meg nem lesz rá pénzed.

ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8: Ahogy #9 is írja, a MÁV olyan pénzeket kér pályahasználati díj címén, hogy magánemberként esélyed nincs kifizetni, hacsak nem vagy milliárdos, és ez a hobbid.

Villamosok is vannak magán-, illetve alapítványi tulajdonban, de sok éve nem jöttek ki a remízekből, mert a BKV is olyan horrorösszegeket kér pályahasználat címén, hogy nem tudják kifezetni. Korábban időnként szerveztek különböző meneteket, de már nem éri meg, vagy olyan pénzt kéne szedni a résztvevőktől, hogy nem menne el rá senki. Úgy tudom, van olyan alapítvány, amelyik el is akarja adni a villamosát, mert a tárolási díjat is alig bírják már kifizetni a BKV-nak.

ápr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!