Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha autóval kötelező a biztonsá...

Ha autóval kötelező a biztonsági öv használata, akkor buszon miért utazhatnak állva?

Figyelt kérdés
Szerintem buszon állva súlyosabban meg lehet sérülni egy koccanás alkalmával, mintha személyautóban valaki nem használná a biztonsági övet. Mégis az utóbbit bünteti a tövény, ha valaki nem használja az övet, de az teljesen rendben van, hogy zsúfolt buszon állni kell. Pont ma fejeltem le a kapaszkodócsövet, és picit felhasadt a szemöldököm, úgy hogy még baleset sem történt, csak egy nagyobb fékezés volt. Mindenesetre tanultam belőle, többet nem szállok fel, ha nincs ülőhely.

ápr. 24. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom feltűnt-e de buszokon némileg több ember utazik és fizikailag nem megoldható ugyanolyan szintű védelem mint a személyautóban. Ettől függetlenül például távolsági buszok nem szállíthatnak álló utast és felhívják a figyelmet az öv használatára is.
ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Potosan mit jelent a "távolsági busz"? Mert ez ugyan nem jár túl távolra, de helyi járatnak sem nevezhető, mert két falu között ingázik 13kilométert.
ápr. 24. 20:37
 3/12 A kérdező kommentje:
Illetve nem csak e két falu között ingázik, mert bemegy a városba is, de én csak két falu közötti szakaszon használom.
ápr. 24. 20:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha egy busz nekimegy pl egy álló autónak, a busznak nagyobb a tehetetlensége, nem lassul olyan gyorsan, nem repülsz ki a szélvédőn, max elesel
ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Ha nem kapaszkodsz folyamatosan feszesen, izomból, akkor még egy fékezéstől is kibillenhetsz az egyensúlyból, ás bármire/bárkire ráeshetsz. Halál biztos vagyok benne, hogy ugyanekkora fékezéstől az anyősülésen nem sérültem volna meg, öv nélkül sem.
ápr. 24. 20:51
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Én egyetértek a kérdezővel. nekem volt részem buszos es autós balesetben is. A busznak vészfékeznie kellett, mert egy barom kikanyarodott elé. Akkorát estünk, holott kapszkodtunk. És még gyorsan se ment, mert lámpa után gyorsított csak. Autóval nagyobb ütközésnél nem történt semmi, ülve sokkal biztonságosabb volt, mint állva.
ápr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
mármint állva a buszon.
ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy komolyabb incidens során el fogsz esni, zúzódik, legrosszabb esetben törik mondjuk a csuklód, de azt fogják kiskanállal összeszedni, aki az autóban ült. Ez persze a városi közlekedésre érvényes elsősorban, távolsági viszonylatban többnyire nem engedélyezett az álló utasok szállítása, vagy ahol mégis, azok a buszok csak annyival mehetnek, mint amennyivel a 3,5 tonna fölötti tehergépjárművek, azaz 50 / 70 / 70 / 80 km/h-val. Ilyen sebességgel persze már nagyon komoly sérüléseket lehet összeszedni egy baleset / hirtelen fékezés során, de ez ülő utasként sem zárható ki teljesen, de mindenkinek megvan a joga ahhoz, hogy szabad ülőhely hiányában megvárja a következő járatot.
ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

#6:

Akkor a kérdezővel fogjátok már fel a kis agyacskátokkal, hogy nem lehet megoldani, pl. egy BKV buszon te hogy a fenébe oldanád meg, hogy minden utasnak jusson ülőhely? Lehetetlen. Aki meg csak azért nem száll fel egy helyi járatos buszra, mert nincs ülőhely, az meg is érdemli, az ilyen sétáljon csak. Ja, és közlöm, csak távolsági buszon van biztonsági öv, a többi félén nincs.

ápr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%
Mennyire kell prolinak lenni ahhoz, hogy sírjon egy szaros biztonsági öv bekötése miatt?
ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!