Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak úgy felszállhatok vonatra...

Csak úgy felszállhatok vonatra ellátottak utazási utalványával?

Figyelt kérdés
nyugatiból menne vácra a vonat, és a máv appban nincs opció a jegy megvételére (mert díjmentes, 0 ft). ha csak úgy felszállok bármi jegy/foglalás nélkül, ugye nem bírságolnak meg?
ápr. 26. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem bírságolnak meg, jogosult vagy menetjegy nélkül az utazásra. Az ellátottak utazási igazolványának bemutatásán kívül be kell mutatnod érvényes, személyazonosításra alkalmas okmányt (személyazonosító igazolvány vagy vezetői engedély vagy útlevél).
ápr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felszálhatsz, nem kell külön jegy.
ápr. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a jegyed.
ápr. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék kérdezni - bocsánat, kérdező az off -ért -, nekem olyan ellátottak utalványa van, amivel a testvéremet látogathatom egy másik városban. (Ő fekvőbeteg, gondokság alatt áll; én vagyok a gondok.)

Állítólag kell kérnem az intézettől egy igazolást - a nyomtatványt már meg is találtam -, de ezzel a mondattal nem tudok mit kezdeni.


„Az igazolás alapján az utazási kedvezmény igénybevétele a személyazonosításra, és a lakóhely/tartózkodási hely igazolására alkalmas okmányok egyidejű felmutatásával együtt lehetséges!”


Elég az én igazolványom? Az övét nem tarthatom magamnál. A fénymásolatot pedig pl. Volán-járatokon az ellenőrök szigorúan büntetik..

ápr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a te igazolványaid (személyi, lakcímkártya) kellenek.
ápr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Írtam a MÁV-nak. Rendesek, mert már ma (vasárnap) válaszoltak. Valóban elég az én iratkupacom.

Megírtam, hátha egyszer valaki hasonló cipőben jár.

#5, köszi neked is.

ápr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!