Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatokon miért/mire jó az...

Vonatokon miért/mire jó az egymással szembefordított “négyes” ülés?

Figyelt kérdés

A legtöbb vonaton ilyen négyes ülések vannak egymással szemben, rendes sima “kettes” alig.


De miért?

Mi az előnye ennek?


Csak hátrányát látom

- kevesebb ülés fér el így adott méretű kocsiban

- nulla lábtér a szemben ülő lábai miatt

- ölben fogott poggyászt nincs minek nekitámasztani (kettesben ott a háttámla) kézzel kell fogni egész úton

- időről időre ki lehet fogni olyan utastársat aki veled szemben ül és egész úton bámul 👁️👄👁️


Mi az ami jobb a négyesekben?


máj. 16. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Általában olyanoknak jó akik már amúgy is jóban vannak vagy ismerkedni akarnak.
máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
családbarát 4-5 főnek
máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Vonaton nagy valószínűséggel utazik 2-nél több fős társaság és/vagy család akik minimum 3-4 főt jelentenek. Nem mindenki antiszociális.
máj. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
időről időre ki lehet fogni olyan utastársat aki veled szemben ül és egész úton bámulhatod 👁️👄👁️
máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Jobban szeretek én is egyedül ülni, ha tehetem... most is, hogy egyedül maradtam. De vonaton azért inkább jellemző, hogy többen együtt utaznak, persze, hogy együtt is ülnek, ha lehet.
máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

"időről időre ki lehet fogni olyan utastársat aki veled szemben ül és egész úton bámulhatod"


Biztos ő is arra vágyik, hogy 2-4 órán keresztül bámuld...

máj. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Én inkább olyanokat szoktam kifogni (rendszeresen vonatozom) akikkel el lehet beszélgetni. Jobb mint a mobilt nyomkodni egész úton és idegeskedni, hogy hol nincs térerő.
máj. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha helyjegy nélküli vagonban utazol, nem ülsz oda. Igaz, hogy nem csúcsidőben szoktam vonatozni, tehát kevésbé érint, de még mindig találtam helyet kettes ülésen.
máj. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Mert ha egy lány miniszoknyában ül le veled szembe, tudsz leskelődni :)
máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

A HÉV-en csak szembenéző ülések vannak, még sem problémázik senki. Persze ott többnyire rövidebb ideig utazunk.

Akit zavar, ha vele szemben ülnek, azt többnyire az is zavarja, ha mellette ül valaki.

máj. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!