Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatok tényleg bevannak...

A vonatok tényleg bevannak kamerázva? Honnan tudhatom, hogy mely vonatokon van kamera? A zűrösebb környékeken általában kamerázottak a vonatok?

Figyelt kérdés
Mesélte az egyik ismerősöm, hogy már többször belé kötöttek a tudjuk kik. Az eléggé kellemetlen lenne, ha a vonaton egy fülkében vagyok, és többen bejönnek, közre fognak, akkor mit tudok csinálni? Vagy minden fülkében van kamera, ha kamerázott a vonat?
máj. 23. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas betűkkel ki van írva az ajtónál, ha kamerázott.
máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1.: Minden egyes esetben? Bocs, vagy 10+ éve nem vonatoztam. Olyan lehetséges, hogy kamerázott, de nincs kiírva? A felvételeket meddig tárolják?
máj. 23. 11:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Termes motorvonatok közül. Flirtben, Kissben gyárilag van.

Fülkésben még nem láttam.

máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Piktogrammal jelzik. Itt egy bekamerázott fülkés kocsi: [link]

Hogy pontosan hol meg mennyi kamera van benne, nem tudom, fülkénként vagy csak a folyosón és a peronokon, fogalmam sincs. A termes kocsikat egyszerűbb bekamerázni, fele-harmadannyi kamera elég, leginkább a nemzetközi fülkés kocsik lehetnek bekamerázva, de azokból sem biztos, hogy mind - például egy szegedi IC fülkés gyorsvonati kocsijai biztos nincsenek, szerintem a lángvágóig nem is lesznek.

Ha van kamera, akkor azt valószínűleg jelzik.

máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, minden esetben ki van írva ha be van kamerázva.

De szerintem a régebbi kocsikba nem került kiépítésre a rendszer a felújítások során sem. Csak az új motorvonatokon működik kamerarendszer.

Ha beszorítanak a testvérek, akkor max megátkozni tudod őket.

máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
…vagy egy régi vicc tanácsával élve: próbáld meg élvezni.
máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha az orkok betámadnak, akkor a kamera nem fogja őket eltántorítani, a bűnőrség meg le fogja szarni, ha te odaállítasz eléjük egy feljelentéssel. Olyan ez a kamera dolog, minta jogosítvány. Az autó sem jogsival megy, a bűnözőt sem a kamera fogja eltántorítani a tettétől.
máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kamera piktogramot a régebbi vasúti kocsikra is kitették, amiken nincs kamera. Az oka az, hogy a kalauzon lehet testkamera, és ezt is jelezni kell. Szóval, ha egy vasúti kocsin fenn van a kamera piktogram, az még nem jelenti azt, hogy tényleg bekamerázott kocsiról van szó.
máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!