Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak Dunaharasztin működik...

Csak Dunaharasztin működik rosszul Weekendbus által működtetett tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
Kérem, csak Weekendbus-os területről írjatok! Köszi!
2011. jan. 4. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pomáz-Csobánka-Pilisszentkereszt-Dobogókő. Ezen a vonalon semmi különösebb gond nincsen, sokkal jobb, mint amikor Volánbuszok jártak.
2011. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Eurolinesos Weekendbusokkal sincs gond. Csömöriek is m eg vannak elégedve a Csömör buszon található Weekendbussal.
2011. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Ez érdekes. Szerintem pedig a Pomázi térség közlekedése is botrány. Most már rendszeresen kimaradnak buszok (a mínusz fokoban főleg kellemes...) vagy nagyon sokat késnek, tegnap a 16:40-es busz a végállomásról 17:20-kor indult el, pedig a végállomáson nem tudom mi akadályozta meg, hogy elinduljon, ráadásul egy másik járat sem indult el időben ugyanakkor...

A bérletekről nem is beszélve. Eddig volt egy bérletárusító iroda Pomázon, most beszüntették szó szerint idézem "érdekmúlás" miatt, vagyis most már nem lehet Pomázon sem bérletet venni. Biztos azt a kb. 15 négyzetméteres irodát nem tudták fenntartani... Csak a buszon lehet(ne) bérletet venni, ha lenne, de soha nincs náluk, ezért elvárják, hogy addig vegyük a jegyeket a már nem érvényes bérlet miatt, ameddig meg nem lehet venni az új bérletet. Eddig sem volt kedvencem ez a társaság buszai miatt (nyáron 50 fok nyitható ablakok és klíma nélkül), de most ami folyik a szégyen, hogy megtörténhet a 21. században egy elvileg fejlett országban. Hogy ez nem véletlenül van így az 100%, csak nem tudom ez kinek és miért jó...

Emellé pedig társul a buszpilóták kedvessége is, akiktől ha bárki érdeklődően meg meri kérdezni, hogy ez most a 16:40-es busz 17:20-kor? Akkor arra ez a válasz: "Igen, ez az, és akkor mi van?!"

Állítólag márciusban ebben a térségben visszatér a Volánbusz, nos én őszintén remélem, hogy ez igaz, és számolom vissza a napokat, hogy ezek a gyökerek eltakarodjanak.

2011. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

23:57, valami hasonló események történnek errefelé is. Kimaradó buszok (van, hogy a hideg miatt, van, hogy más okból), vagy éppen előbb induló buszok, félretájékoztatás, kézben mobilozó, vagy éppen cigarettázó buszsofőr, és mindent lesz*ró és lekezelő ügyfélszolgálat (aki egyébként az ügyvezető).

De volt már olyan is, hogy diákbérlet vásárlásakor elkérték a diákigazolvány számát, a diák nevét, címét...

Nincs egy magyar felirat sem a buszon, csak német, általános utazási feltételek csak egyiken-másikon.

Még valaki találkozott hasonló jelenségekkel a cég buszain máshol?

2011. jan. 8. 10:59
 5/6 anonim válasza:
100%

Az a legnagyobb gond, hogy ezek már mindennapossá váltak. Néha előfordulhat, de ez már túltesz mindenen. Múltkor mikor ellenőrök voltak a buszon lincshangulat alakult ki, hogy a közlekedés tulajdonképpen nem működik, a menetrend mint olyan megszűnt a sofőrök számára, de ellenőrizni azt persze tudnak...


Nem tudom eljutott-e odáig a hír, nekem most a a telefonáló, dohányzó buszvezetőről jutott eszembe, hogy itt pár hete egy üzlethelyiségbe rohant bele egy késő esti busz, mert a pilóta úgy döntött, hogy kicseréli az útirányt jelző táblát menet közben. A manőver közben kiesett a helyéről, a busz meg belerohant egy üzletbe, amit nagyjából a porig ledarált. Még így is szerencse, hogy "csak" egy boltba ment bele, nem egy lakóházba és éjjel, mert így nem volt ott senki.


Nálunk nagyon kezd fogyni a türelem, és már hallottam szervezkedésről, hogy össze kellene fogni, de én nem tudom, lehet-e bármit tenni...


Az is érdekes, hogy miért kérnek arrafelé ennyi mindent egy diákbérlethez... Valami nagyon nincs rendben ennél a társaságnál alapjaiban véve.


23:57-es voltam

2011. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, eljutott a hír, benne volt a híradókban is a boltba rohanó buszról.

A diákigazolványos téma már lefutott, szóval már nem kérik, de volt olyan időszak.

Köszi!

2011. jan. 12. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!