Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg visszahozzák a forgalo...

Tényleg visszahozzák a forgalomba a Concorde típusú utasszállító gépet?

Figyelt kérdés

Az egyik haverom mondta, hogy hallotta valahol, hogy visszahozzák a Concorde gépeket! Valaki tud erről valamit?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. jan. 17. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Kétlem, maximum csak az ötletet dolgozzák újra, mármint hogy hasonló sebességű gép.

Én semmit nem hallottam róla, a fent írt is csak a saját véleményem.

2011. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Concorde gépeket biztos nem. Amit az első írt, az lehetséges, de a Concorde kényelmetlen volt, és hihetetlenül sokat fogyasztott...


Kár, mert lenyűgöző gépek voltak :)

2011. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kizárt dolog. Túl kockázatos lenne.


Volt szerencsém a nyáron egy Concordera és egy vetélytársára a Tupolev 144-es gépre feljutnom egy múzeumban.

Nem hinném, hogy kényelmetlen lett volna, mert ugyan olyan ülések voltak, mint más gépeken. Valóban maga a gép nagyon szük és alacsony, a pilóta fülke pedig nagyon, de nagyon pici és zsúfolt.


Mindenesetre csodás mindkét gép. Érdekes volt körbejárni és látni egy legendát, pontosabban kettöt.

2011. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért volt kényelmetlen, mert alacsony, és zsúfolt, a minél keskenyebb törzs miatt :)


Most te el tudsz képzelni egy mai hatalmas Airbushoz szokott kőgazdag európait, ahogy szorong egy Concorde-on? :)

2011. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahoj!


Biztos, hogy ez nem fog megtörténni. Nincs jelenleg olyan légitársaság, főleg a fapadosok megjelenésével, aki az irtózatos üzemeltetési költségeket állni tudná, ilyen drágán meg senki sem szeretne utazni.


A másik, hogy a tengerentúlon többször már jelezték a gondolatra is, hogy nem kérnek belőle, mert a Concorde által keltett hangrobbanás eléggé megrázó az ottaniaknak.


A harmadik ok, hogy a típus végleges kivonásához a legutolsó nagy baleset járult hozzá, azóta senki semmilyen biztonsági módosításra nem költött a baleset okainak elkerülésére, így biztos, hogy nem felel meg egyik gép sem a biztonsági követelményeknek. Tehát teljesen lehetetlen, hogy a Concorde újra szolgálatba álljon.


A Tu-144-esek miatt meg rohadjon meg az Ukrán vezetés, hogy egy jó részét simán csak szétvágták...

2011. jan. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 drajki válasza:

konkordot viztos nem.

viszont terveznek tervezni egyet, egy új szuperszónikus öko utasszállítót. Ha jól emlékszem egy külföldi magazinba láttam a reklámját.

itt is van aztírja 2030ra esedékes hasonló:D

[link]

2011. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egy nagy BULLSHIT, hogy a Concorde kényelmetlen volna. Valóban sokkal kecsesebb, vékonyabb a törzse így nem 3+4+3 vagy 3+3 üléssel hanem 2+2-vel van felszerelve. Tehát nem kellett rajta szorongani, mert az ülések teljesen jók voltak, ugyanolyan jók, mint a nagygépek Business class ülései. És a felszolgált ételek, italok egyaránt a luxus színvonalán voltak. És pont, hogy a "kő" gazdagok jártak vele a magas repülőjegy árak miatt.


Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy ritkítás helyett ügy eltörölték, mint a sicc. Egy igazi legenda volt, egy igazi magas életstílus. Persze akinek ez a fajta luxus és ez a fajta értékrend távol áll, mondjuk az utaskabin térérzete miatt, az gondolom egy Porsche helyett is inkább egy böszme autót vesz. Én meg inkább a sportkocsit, mert nekem az jön be. Már bocsánat a hasonlatért, de nekem ez az elhízott érbászok és bőingek a Concorde-dal összehasonlítva olyanok, mint a Porsche és az S Merci. Kinek a pap kinek a paplan. :)

2013. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!