Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sokat kellek tudni ahoz hogy...

Sokat kellek tudni ahoz hogy mozdonyvezető legyek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
esetleg igy akartad: Sokat kell tanulni, hogy mozdonyvezető lehessek? a válasz: Igen, kezdve az érettségivel...
2011. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
MÁV-nál lehet jelentkezni milliógéle tesztet alkalmasságit kitölteni ha ezek megvannak mehetsz 16 hónapos mozdonyvezetői képzésre, mozdonyvezető gyakornoknak. Aztán ha mindez megvan tanfolyamostul levizsgáztál átmentél már mehetsz is mozdonyt vezetni.
2011. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Szal igen sokat, érettségi ugy tudom nem kell hozzá... minek?
2011. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mert manapság már szinte az alap alatt van az érettségi, az még senki akinek csak érettségije van.
2011. febr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%

Aki egy 7 szavas kérdést nem tud leírni magyarul hiba nélkül inkább ne jelentkezzen mozdonyvezetőnek.


Aki azt írta minek az érettségi, gondolom maximum utcaseprői beosztásban dolgozott eddig.


Amúgy az utolsó mozdonyvezetői tanfolyamra szinte csak diplomást vettek fel. (Pár kivétel volt.)

2011. febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jól van. Kösz mindenkinek.

Az elég hogy megvan az Elechtrotechnikás érettségim és utána a tanfolyam.

Én úgy tudom, ha bekerülök a tanfolyamra, akkor ott 2 év, aztán vizsga. Utána Szimulátoros vizsga, aztán utána engednek mozdonyt vezetni, de külön le kel mindegyikből vizsgázni.(Persze csak azokból amelyiket később majd akarom vezetni.)

2011. febr. 11. 15:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Különben aki én előttem irt, az a 7 szavas kérdésével bekaphatja a f***omat. Talán ha abba is belekötnél hogy miért irtam kis i-vel az irt-at és az irtam-ot, az azért van mert nincs hosszú i a billentyűzeten.
2011. febr. 11. 15:45
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Az a baj kiscsillag, hogy azt hiszed a világ összeesküdött ellened. Tudom névtelenül könnyű itt a fa.szod nyalogatására bíztatni bárkit is, csak azért mert a tényeket tálalja eléd.


Tudod én a MÁV-nál dolgozom olyan helyen ahonnan van rálátásom a mozdonyvezetői képzésre.


A legutóbbi tanfolyamra 30 embert vettek fel a 750 jelentkezőből. Ilyen emberanyagból bizony van mit válogatni, nem feltétlenül csak szakmai szempontok alapján. Azaz a szórásnak része volt egy intelligencia teszt is, ami felmérte, mennyire ember a jelentkező. Nem véletlenül írtam azt hogy ha egy 7 szavas mondatot nem tudsz a magyar helyesírás szabályai szerint leírni ne várj sokat a tanfolyam felvételidtől.


Bőven van ember, lehet válogatni, és te az első rostán kiesnél. Sokan indulnak neki nagy reményekkel, de hamar elvéreznek.

Egy electrotechnika érettségi maximum azt igazolja, hogy tudod alkalmazni az OHM törvényt, erősítőt számolni, és digit elektrót tudod. Édeskevés.

A megközelítőleg 2000 oldal utasítást meg sem említem.


Fiatal vagy még, tanuld meg, nem mindenki akar sértegetni, maximum nagyobb a rálátása a témára mint neked.

Jah, a fa.szodat meg tedd csak el bátran, és a barátnődnek, vagy rosszabb esetben barátodnak kínálgasd fel. Többre viszed majd.

2011. febr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem is egy egyszerű érettségivel vettek fel,szerintem te is próbáld meg,amúgy a tanfolyam elég nehéz,tele van olyanokkal amiket a büdös életben nem fogsz alkalmazni.

2011. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!