Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mitől függ majd, mennyi...

Mitől függ majd, mennyi büntetést kap az, aki rágyújt Pesten egy buszmegállóban?

Figyelt kérdés
Az van kiírva a megállókban, hogy akár 50000 Ft-ra is büntethetik azt, akit a megállóban rágyújt. Akár? Ez alatt mit kell érteni? Mikor 50000, és mikor kevesebb?
2011. febr. 23. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkoztam, de szerintem ők maguk sem tudják. Mint ahogy azt sem, pontosan hol nem lehet rágyújtani. Ez egy elég hirtelen jött dolog volt, nem dolgozták ki rendesen.
2011. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pedig tök egyszerű: A megálló környezetében ne gyújts rá.

Tök jó lesz neked, mert nem bűntetnek meg, jó lesz, mert kultúrált, az embertársaira tekintettel élő embernek fognak tartani, és jó lesz a nemdohányzóknak, mert nem kell szívniuk az undorító cigifüstödet. Így szerintem mindenki jól jár, és még a bűntetés összegének kalkulálásán sem kell gondolkodni.

2011. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Pedig tök egyszerű: A megálló környezetében ne gyújts rá."

Ezt én értem, csak azért egy jogszabály lehetne ennél pontosabb is. Amúgy meg nem dohányzom, meg az sem biztos, hogy a kérdező dohányzik, de azért érdekel a téma.

2011. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tubarózsa ***** válasza:

Hali!

Vhol olvastam, v hallottam róla h elöször csak rádszólnak h oltsd el a cigit v hagyd el a megállót. aztán jönn egy 30as csekk, ha ezt nem fizeted akor jön az 50es csekk. (vhol hallottam, de nem tutti)

am meg: "Azokon a helyeken, ahol nem egyértelmű, meddig tart a megálló területe, a járdaszegélytől számítva két méter széles lesz a védett terület, a hosszúsága pedig az adott járműtípus méretétől függ."

üdv 20L

2011. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"a hosszúsága pedig az adott járműtípus méretétől függ"

Csak hát ez is olyan se füle, se farka... Honnan tudjam, milyen hosszú a jármű? Lehet, hogy azt sem tudom, hogy csuklós-e vagy szóló, de még ha tudom is, akkor sem tudom, pontosan milyen hosszú. Szerintem ezért problémás ez a rendelet. Sokkal egyértelműbben kellett volna meghatározni.

2011. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" Lehet, hogy azt sem tudom, hogy csuklós-e vagy szóló, de még ha tudom is, akkor sem tudom, pontosan milyen hosszú."


6 méteren megy a vita. A szóló 12 a csuklós 18 m.

Szerintem szimlán egy kis intelligencia kellene a tisztelt dohányosoktól, és ahol látják hogy megálló van egyáltalán nem gyújtanak rá, ésszerű távon belül.

Buszoknál az úton a cakkozás rögtön jó támpont.


Csak hát megint egyzserűbb azon molyolni hogy va vajon hol lehet a 2m és majd ha megszólít a közterületes, azt mondom, hogy én 2 méter és 5 centire állok a megállótól nem 2 méterre. Ahelyett hogy egy icipicit európaian gondolkodjunk, és azt mondjuk, hogy nézzünk már oda, millió dohányos nem akar megdögleni attól, hogy én dohányzok, akkor tekintettel leszek rájuk, nem gyújtok rá...

Dehát mit várunk el ilyet egy olyan országban, ahol a Nyugatiban a befelé csattogó vonaton a buzziarcú nem bírja megvárni azt a 20 mp-et amíg megáll a vonat, ő már a folyosón rágyújt. Mintha az élete függene tőle...

2011. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! Én egyet értek, viszont akkor minek vezették be a rendeletet? Ha nem tudnak valamit normálisan definiálni, akkor csak hülyét csinálnak magukból, és fél Budapest csak röhög rajtuk.
2011. febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!