Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Élőállat szállítás vonaton?

Élőállat szállítás vonaton?

Figyelt kérdés
Egy közepes testű kutyát szeretnék egy durván 50 perces vonat úton vinni, szájkosár nélkülpórázon. Lehetséges ez? És ha igen mennyibe kerülne?
2011. febr. 26. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg szájkosár nélkül nem szállíthatod, de szájkosárra minden probléma nélkül.

Itt vannak az árak:

[link]

2011. febr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Simán viheted szájkosár nélkül ,nekem eddig soha nem szóltak.

De ha gondolod vegyél egyet és ha rád szólnak akkor tedd fel a kutyára.

Még egy tanács: én az oltási könyvet ilyenkor mindig magammal viszem.

2011. febr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pénzem szájkosárra ssnos nincs,ezért azt nem tudok venni neki,de oltási könyvet minden gond nélkül el tudom vinni magammal,plusz ami még igazolja,hogy egészséges,gondozott a kutya. Amúgy nagyon jámbor természetű,sőt,néha még félős is. :) Remélem attól még,hogy nincs szájkosara,szállítató. Amúgy nem tudjátok melyik a legolcsóbb szájkosár? Mert ha nem zöldülök bele,akkor megvenném neki,csak nem vagyok túlságosan eleresztve,ezért is írtam az elején. Köszönöm a válaszokat !:)
2011. febr. 26. 23:27
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
"Pénzem szájkosárra ssnos nincs" a kutyával együtt kellett volna megvenni. Vagy a gyerekednek sem veszel babakocsit a születése előtt, csak ha lesz rá pénzed olyan féléves kora körül?
2011. febr. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
55%

Hát kedves utolsó : szól belőled az empátia és kedvesség. Inkább fogd be vagy dugd a kezed a seggedbe!


Szájkosarat már lehet venni 1500ft-tól . De nem fognak szólni.

2011. febr. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik válaszoló! Nem hinném,hogy neked bármiféle közöd lenne ahhoz,hogy én a kutyámat vettem,találtam, ajándékba kaptam, befogadtam stb. Eddig nem tartottam szükségesnek a szájkosár vételét,mivel sosem vittem még vonaton,és ha már itt tartunk,hogy a kutyának olyan a szájkosár mint gyereknek a babakocsi. Te normális vagy? Az állatodra mikor teszed fel? ha tömegközlekedsz vele, vagy pedig olyan helyre mész ahová kötelező. Egy: én nem városban lakom,hanem vidéken,ezért ha sétálni megyek vele,nem fognak az olyan városi tápos "emberek" mint te beszólni nekem megsértődve,hogy ők nem hajlandók egy utcán sétálni az én kutyámmal,amíg nincs rajta szájkosár,hanem nomrális emberek laknak,akiknek ez természetes dolog! Kettő: Azt,hogy nincs pénzem,finoman szólva sem neked írtam nyávogás képpen,hanem érdeklődés képen,hogyha nem tehetem meg,hogy vegyek neki, de a kutya egészséges,minden oltását megkapta,stb. úgy is szállíthatom-e vonaton. Az értelmes emberek válaszát köszönöm,te pedig menjél szépen,és szívjál egy kis friss levegőt,mert lehet,hogy az hiányzik neked! Üdvözlettel: a kérdező.
2011. febr. 27. 12:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Másrészről,pedig ha valaki a gyerekének nem tudja megvenni azonnal a babakocsit akkor mivan? Ha féléves korára kapja meg akkor történt valami? Eszméletlen,hogy milyen gondolkodású emberek vannak! Attól még,mert Te lehet,hogy sz*rod a pénzt, és naponta termelsz milliókat,nem kéne másokat lenézni. Ha te beszállsz a kádba neked is pont olyan ráncos lesz az ujjad vége mint a többi emberé akinek kevesebb pénze van, ha neked eltörik a bokád,az másnak pontosan annyira fáj mint neked! Senki nem osztott ki neked olyan szerepet,hogy más emberek fölé képzeld magad,vagy pedig megszabd mások életét!
2011. febr. 27. 12:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem sincs sok pénzem, de naponta rengeteg kutyát látok, a szájkosarat viszont ritkábban, látok mint fehér hollót. Kutyasz*rt meg annál többet. Szóval itt nem a pénzről van szó, hanem a hozzáállásról. Közepes kutyára már jó ha van, egy a fiókban, mert pl. ha elviszed egy kutyafuttatóra, ott sem árt például, ha van.
2011. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 12:24

Nekem sincs sok pénzem, de naponta rengeteg kutyát látok, a szájkosarat viszont ritkábban, látok mint fehér hollót. Kutyasz*rt meg annál többet. Szóval itt nem a pénzről van szó, hanem a hozzáállásról. Közepes kutyára már jó ha van, egy a fiókban, mert pl. ha elviszed egy kutyafuttatóra, ott sem árt például, ha van.


Nah csak ,hogy nehogy azt hidd okoskodni szeretnék kedves utolsó. Bemásolom a jogszabályt!

7.§


(1) Közterületen ebet sétáltatni csak pórázon, harapós, támadó vagy kiszámíthatatlan természetű ebet pórázon és szájkosárral szabad, kivéve ahol azt tábla tiltja.


Szóval nem kell szájkosár minden kutyára ,sőt a kutyák 80%-ra. Ne ezen legyél felháborodva hanem azokon az embereken akik kidobják, elhagyják a kutyájukat és azok harapnak ,támadnak meg embereket.

A kutyasz@r: vagy felveszi valaki vagy nem. Én és nagyon sok ember a környezetembe felveszi. Gondolkozz egy picit, mi lenne ha egy kutyás szedné csak fel ...


És mi értelme van ha vesz egy szájkosarat ami a fiókban van ? :) Nem a lakásba kell ráadni.

Van neked kutyád? vagy volt? Mert kutyafuttatóban 1. nem kell szájkosár,se póráz 2. aki tudja ,hogy harapós a kutyája az nem viszi be a kutyáját a többi közé.


Kicsit gondolkozhatnál és utána mondj véleményt. Mert amiket írsz az hülyeség.

2011. febr. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!