Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jó ötletnek tartjátok, hogy...

Jó ötletnek tartjátok, hogy májustól egész éjszaka járjon a 6-os villamos?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 20:26
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Ha ritkábban is jár, de nem tartom hülyeségnek. Sokszor kellett várnom az éjszakaira. Ez legalább olyan, hogy a végállomáson beszállok már jó előre és télen fűtve van. A buszokról nem mondható el mindez.

Ezek mellett a jegyárak mellett szerintem nem luxus.

2011. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Szarok rá, kocsival járok.
2011. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

utolsó: köszönjük emese.


Igen, mert ez az állandó cirkusz ami a 906-os busz körül megy, az elképesztő és tarthatatlan.


Főleg ha igaz az, hogy évi szinten csak 10 milliós plusz kiadás, mindenképpen jó ötlet.


Kérdés persze hogy milyen időközönként fog járni, de azért remélem a 15 perces követést megtartják. Elvileg egy villamossal a buszok menetrendjét is tudják hozni. Mondjuk az igazat megvallva én nem a combinokat járatnám, hanem az ipari csuklósokból 1 darabot, tehát nem egy teljes, 2 részból álló szerelvényt. Egy szerintem már elég, és nem is kellene sajnálni hogy a sok barom tönkreteszi.

2011. márc. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk tényleg indokolt különösen a hétvégéken (Péntek, Szombat) az éjszakai élet miatt amikor rengetegen szórakoznak a városban és haza szeretnének jutni. De azt is figyelembe kéne venni, hogy a nagykörút mentén közvetve-közvetlenül több tízezer ember él, akik ugyanúgy emberek attól még, hogy belvárosiak. Ugyanúgy pihenni szeretnének és aludni éjjel. Erre mindig az a válasz jön, hogy aki a belvárosban lakik az válallja az ezzel járó következményeket. Aki tudja, hogy miről beszélek messzemenően egyetért velem azt hiszem.

A belvárosiaknak már ígyis sokmindent el kell viselnie,de mindent mi sem fogunk. Igenis ki kell állni a jogainkért, az itt élők életkörülményeit meg kell tartani. Azt hiszem aki a külvárosokban, vagy a budai hegyekben lakik az nem is tudja, hogy mivel jár itt élni. Természetesen előnyei is vannak (közel a centrum, elég gyalogolni, nem kell ülni a dugóban) de azért sok hátránya is. Amikor beszéltem erről olyanokkal akik nem itt laknak ilyen válaszk érkeznek, hogy Kinyalhatják! Meg szarok rá, hogy nem tudnak éjjel aludni a villamostól! Azt hiszem ők lennének a legjobban felháborodva, ha ennyi mindent el kéne viselniük. Ennek ellenére szeretek a belvárosban élni és azért szólalok fel, hogy valahára a mi érdekünk mellett is álljon már valaki, vagy érezzenek együtt velünk.

2011. márc. 3. 23:36
 5/17 A kérdező kommentje:

Az ipari csuklóst még jobban ellenezném mert az még hangosabb, minta Combino akkor inkább járjon a Combino.

Számunkra az lenne elfogadható, hogyha egy konszenzus jönne létre pl. Péntek, Szombat éjjel járjanak a Combinok éjjel, de legalább a hétköznapokon ne! Valami egyetértést kéne létrehozni. Aki szintén a körút mentén lakik álljon a kezdeményezés mellé, de természetesen ellenvéleményeket is várok. Természetesen úgy kell, hogy mindenki érdekét képviselve a legjobb döntés szülessen meg!!

2011. márc. 3. 23:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

nem lakok a körúton, de nem hinném egy egy villamos (tökmindegy combino vagy ipari) olyan hangos lenne...

Az viszont biztos, hogy a busz sokkal hangosabb.

Bár szerintem az utcán bulizó, ivó, ordibáló emberkék hangja magassan veri az összes közlekedési járművet.

2011. márc. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kérem tisztelettel, lehet panaszt tenni.


BKV profi szakértőkkel kivonul, zajterhelési, rázkódás, rezonancia stb. méréseket végeznek.


Ezt megteszik, mert alanyi jogon jár mindenkinek. - Majd bárminemű eredmény után szépen és tapintatosan (de jogosan) közlik, hogy a villamos 100 évvel korábban ott közlekedett (akár éjszaka is volt múltja) ,mint a panaszos.


Esetleg hozzájárulnak az ablak szigeteléshez. - Ami helyett én szúnyoghálót kérnék.


Sajnos rezonancia ellen nehéz védekezni, ami magasabb a busznál...


Megszoksz vagy megszöksz?

2011. márc. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Emlegetett Hegyvidék......


Ne tessék irigyelni őket sem. Örök probléma a Fogas.


Éjszaka is kb. óránként jár üzemszünetben, földrengés mértékű rezgéseket, zajt keltve.


Mellesleg, ezekre (protekció nélkül) fel sem lehet szállni - utasok nélkül zajong.


Köszönjük potenciális kábeltolvajok.

2011. márc. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

Jó ötlet, támogatom!

Nem kötekedésből, de én, a buszokat zajosabbnak itélem meg, főleg az ezer éves Ikarusokat.

A zajmérést azért el kell végeztetni, de lehet olyan megoldásokat eszközölni, hogy halkabb is lehet a villamos, bár nem tudom, hogy amiatt újra fel kell újítani a pályáját, vagy nem.

Azért melóztam éjszaka a Blahán és ott mást találtam zajosnak, nem a buszokat és a villamosokat.

2011. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szelektív a hallásunk és minden érzékszervünk adta inger agyi feldolgozása.


Busz zaját az amúgy is létező éjszakai gumikerekű, kipufogó, dörmögő jármű közül kevésbé vesszük észre.


Villamos bármilyen korszerű legyen a pálya is, sajnos egészen más rezonanciákat kelt, ez tény....

ám törődjünk bele, igyekezni fog ingerküszöb alatt maradni.

2011. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!