Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha veszek egy vonatjegyet...

Ha veszek egy vonatjegyet A-ból B-be, de a két város között (Z-ben) leszállok egy órára, az megengedett? Vagy ebben az esetben kell vonatjegy A-ból Z-be majd Z-ből B-be?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leszállsz Z-ben, és az állomás jegypénztárában vagy a forgalmi irodában (változó) útmegszakítást kérsz. Kitöltenek egy kis papírt neked, amit a jegyeddel együtt fel kell mutatnod majd a kalauznak.
2011. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb ha 2 jegyet veszel "A-ban"
2011. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 omadjoe ***** válasza:
100%

az elso válasz 95%-ig igaz. hozzá tenném, h. a vonaton lévö vezetöjegyvizsgálotol is kérhetsz igazolást az ut megszakitásrol. de még a leszállás elött kérheted. ha a pénztárban, v. forgalmi irodában kéred, akkor a vonatrol leszállásod után, van 30 perced az igazolást kikérni.


vasutas voltam, és sokat töltöttem ki ezekbol az igazolásokbol.

2011. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak utas voltam, vas nélkül, és marhára utáltam kérni ezeket az igazolásokat. Főleg azt, amikor a pénztárból küldtek a forgalmiba, majd vissza, mert még ők se tudták, hogy ez a feladat kihez tartozik...
2011. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem egyszerűbb ha 2 jegyet veszel "A-ban""

Kivéve, ha árban rosszabbul jön ki. Mert simán előfordulhat, hogy úgy drágább, és hülye leszek többet fizetni.


"hozzá tenném, h. a vonaton lévö vezetöjegyvizsgálotol is kérhetsz igazolást az ut megszakitásrol. de még a leszállás elött kérheted."

Nekem annak idején nem akart adni. Mondta, hogy menjek a pénztárba Székesfehérváron. Hozzáteszem, késett az a ******** gyorsvonat, de késés nélkül is kb. 10 percem lett volna az átszállásra. Szóval nagyon boldog voltam, hogy még igazolásért is be kellett mennem, és nyilván nem a pénztárban adták az igazolást, hanem az információnál. Szóval végül épp felugrottam a vonatra, és indult is.


tegnap 22:29!

Maximálisan egyetértek.

2011. márc. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!