Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Simsonnal Jogsi nélkül,...

Simsonnal Jogsi nélkül, következmények?

Figyelt kérdés

Nemrég hozzá jutottam egy Simson s51 B-hez, de nem rendelkezem jogosítvánnyal [mivel nyáron kezdtem az autót].

Falun lakom Rendör nagyon ritka. Az lenne a kérdésem hogy milyen büntetésre számithatok ha elkap a rendör?

Olyanokat hallottam hogy, elsö alkalommal leereszti a kerekeket és azt mondja toljam hazáig.

és olyanról is hogy 18 éves korig nem büntethet meg. van ezeknek igazságtartalma?


17/F


2011. ápr. 8. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem helyszini birság és egy kis ennye-bennye:D


Mondjuk ez nagyon rendőr függő,de nem hiszem hogy olyat csinálna hogy leereszti a kerekedet mert ő ilyet szerintem nem csinálhat:D

2011. ápr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ezt 14 évesen játszottam el...két évet motoroztam a faluban angoltanárig meg vissza amikor egyszer csak a semmiből találkoztam sün balázsékkal... Alapvetően nem lett volna semmi gondom, ha felveszem a bukósisakot...de mivel cikinek éreztem és ésszel mászkáltam így nem volt rajtam ez pedig feltűnt nekik is... Innentől kezdve a történet, hogy: Nincs jogsim, nem az enyám a motor, nincs rajtam bukósisak, nincsenek nálam papírok és természetesen a szüleim nem tudnak róla...


Ki lehet dumálni, mint mindent... A legfontosabb, hogy azt mondd nekik, hogy a szülők nem tudtnak róla, hogy motorozol...mond azt, hogy siettél valahová nagyon fontos dolgodra és ez a megoldás jutott eszedbe... így a szülők kiesnek a bírságolásból mert ,,fogalmuk sincs" hogy a gyerek elvitte a motort... Ha nincsenek nálad papírok akkor megmondhatod, hogy a siettségben elfelejtetted magaddal vinni és fel sem tűnt mert még nem szoktál hozzá, hogy mindig mindenhová magaddal vidd. Ha nem lenne rajtad bukó(de legyen, mert sokkal kissebb az esély, hogy kiszúrnak!!!), akkor mondd, hogy felelőtlen vagy...ezzel ők sem tudnak sokmindent kezdeni...maximum elismerni. Hogy nincs jogsid... hát azzal meg nem tudnak mit csinálni...


Ha azt mondod a szüleid nem tudnak róla akkor ok kiesnek a bírság alól és mivel te még elvileg nem rendelkezel önálló keresettel így anyagi vonzata nincs a dolognak... részemről a következmény annyi volt, hogy: Ejnye-bejny! Egy év eltiltás segédmotoros kategóriától.

2011. ápr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól megbüntetnek :P
2011. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

300e Ft + 2-5 év eltiltás minden kategóriától, ez vár rád.

A motor tulajdonosára is büntetés vár, mert a KRESZ kimondja hogy olyan embernek nem engedhető át a jármű, aki nem rendelkezik vezetői engedéllyel, illetve nincs vezetéshez alkalmas állapotban!

2011. ápr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!