Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi köze Liszt Ferencnek a...

Mi köze Liszt Ferencnek a repüléshez, hogy róla nevezték el a Ferihegyi Repülőteret?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés jó.. meg egyáltalán minek nevezték át? Ezt már szerintem sosem tudjuk meg. Erre aztán kellett költeni a pénzt, ez nagyon fontos dolog volt.
2011. ápr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
És Charles De Gaulle-nak? És Kennedynek? Mégis vannak ilyen nevű repülőterek...
2011. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Semmi. Csak az éven az ő születésének 200. évfordulóját ünnepeljük. Ja, hogy neked meg Liszt Ferenchez nincs közöd...

Félreértés ne essék, szerintem sem volt teljesen jó ötlet az átnevezés. Az, hogy nevezzük el Lisztről - nos, nem vagyok szakember, akár még jó is lehet. Mondjuk millió meg egy fontosabb dolgot is el lehetett volna követni, de hát mit értünk mi a marketinghez... De amit a földrajzinév-bizottsággal tettek ennek során, az már kiverte a biztosítékot. Persze ez az én magánvéleményem és már nagyon nem a közlekedéshez tartozik.

2011. ápr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs is nagyobb baj ebben az országban, mint az, hogy át kellett nevezni a repteret... fantasztikus...

Magyarország, én így szeretlek...

2011. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én a reptéren dolgozok és azt halottam hogy mivel az egyik "biztonságis" nagyfönököt Liszt Ferencnek hivják igy neki is köze van az egészhez és mi tagadás elég pénzes az az ember... de am tényleg azzal indokolják hogy Liszt Ferenc halálának 200évforduloja vagy mi volt és ugy nemrég adták át a sky court-ot ami nagyon sz*r lett és persze alatta az "osztályzó" is.
2011. ápr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De szerintem egy repülőteret nem zeneszerzőről kellett volna elnevezni. Miért nem maradhatott Ferihegyi Repülőtér...
2011. ápr. 21. 16:51
 7/11 bp1985 ***** válasza:
Ez tényleg egy nagy baromság. Amióta létezik, Ferihegynek hívják, mindenki így ismeri.
2011. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: most is Ferihely,Liszt Ferihegy:D:D

Egyébként nem tudom miért kellett tényleg átnevezni.

2011. ápr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Liszt még magyarul sem beszélt,hiába tartotta magát nagy hazafinak. Vannak tanulmányok,amik azt boncolgatják,hogy Magyar volt-e avagy német.Mondjuk lehetett volna Dr. Kutassy Ágoston,ugyanis ő volt az első Magyar pilóta aki levegőbe emelkedett. És ha tavaly lett volna a névváltás,akkor összekapcsolhatták volna az első szerzett pilótavizsgával,amit Kutassy 1910.12.22.-én szerzett meg.
2011. ápr. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Logikusabb lett volna Kutassy Ágostonról elnevezni, ha már mindenáron át akarták keresztelni. Nagyon szépen köszönöm a választ!
2011. ápr. 24. 06:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!