Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Örültök, hogy hamarosan már...

Örültök, hogy hamarosan már nem kell a vonaton a dohányfüstben fuldokolni?

Figyelt kérdés

... csak remélem a nyámnyila ellenőrök betartatják a szabályt!


Első jó pont Orbánnak, lehet nem is lesz több.


2011. máj. 5. 13:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Lelki szemeim előtt már látom, hogy soha nem lesz egy üres vécé sem, mert ott fognak dohányozni azok, akik eddig a dohányzó kocsiban tették.
2011. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Álmodj, királylány!!

Eddig is volt sok "füstmentes vonat", ami úgy néz ki, hogy nincs külön dohányzó kocsi, mindenki ott gyújt rá, ahol eszébe jut, a kalauzt is beleértve.

Én már párszor visszasírtam a dohányzókocsikat, mert ha nem vágyódtam cigifüstre, egyszerűen nem ültem be oda.

Most többször is járok úgy, hogy két kicsivel ülünk a fülkében, valaki bejön, és kérdezés nélkül rágyújt a gyerekekre fújva a füstöt.

OK, nincs ráírva, hogy asztmás, de régen még szoktak olyat kérdezni, hogy " Elnézést, megengedi, hogy rágyújtsak?" És ha azt válaszolták, hogy "Ne haragudjon, de nem", akkor nem akart senki verekedni, meg ordítozni.


Most kb. ez lesz minden vonaton, ennyit értek el.


A dohányos drogos. Eszerint is működnek, és én is így állok hozzájuk.

Tisztelet a kivételnek, de ők már elmúltak 40 évesek és kihalófélben vannak.

2011. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
43%

Én elég sokat, majdnem napi szinten utaztam vonattal a terhességem első 4 hónapjában.

Sosem ültem be dohányzós vagonba. 100km volt az út, 80% dohányzó mentes 10% dohányzós és 10% 1 osztály volt.

Aki dohányozni akart, az beült abba vagonba.

A legtöbb úton már min. 1 vagon van, ami dohányzó. Úgyhogy nem értem, azon a vonalon, ahol te utazol, miért nincs.

Előttem lévőnek viszont igaza van, ha valaki ráakar gyújtani, az úgyis rágyújt. Kimegy a közlekedő folyosóra vagy a wc-be rágyújtani.

2011. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%
Eddig sem volt soha dohányfüst a vonaton. Szerintem a legtöbb vonaton még dohányzó kocsi sem volt.
2011. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Ez az egész nem a nemdohányzók védelméről szól, hanem a kényelmükről. Most is le lehet élni egy életet úgy, hogy nem szagolsz cigifüstöt, ahogy lehet élni vegetariánusként is.


Kitiltani a cigit (vagy a húst) mindenhonnan nem más, mint a többség önző diktatúrája a kisebbség felett és tökmindegy, hozt ezt az egészség, Isten vagy a munkásosztály nevében és érdekében teszik-e.


Tényleg ennyire nem bírjuk elviselni a dohányos szubkultúrát, hogy büdös helyeken mérgezik magukat-egymást? Mert nekünk oda is le KELL mennünk, tűnjenek mindenhonnan, minden csak a miénk! Undorító.


(Érdekes, sose hallottam dohányost panaszkodni, hogy miért nincs olyan teázó, könyvtár, cukrászda, Meki stb. ahol ő nyugodtan rágyújthatna.)


Nem, nem dohányzom - de nem örülök hogy az én érdekeimre hivatkozva, az én nevemben ilyen intoleráns, bunkó módon basznak ki másokkal.

2011. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Hétvégén utaztam Nyíregyházáról Budapestre IC-vel, nem volt rajta dohányzó kocsi, ennek ellenére vágni lehetett a füstöt a WC-ben és kint egyaránt. A kalauz egy nő volt, szerintetek be mert szólni bárkinek is??

Szóval ez lesz ha bevezetik a törvényt, de ugyanez lesz majd a munkahelyeken is, hogy aki el szeretne menni WC-re, az majd nem tud, mert tele lesz bagósokkal, mint annó a suliban. Csak az én munkahelyemen az a gáz, hogy 2 WC van az öltözőben és annyi. Érdekes lesz az már biztos.

2011. máj. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
egyrészt ez egészen pontosan nulla pont orbánéknak, ugyanis pontosan azzal egyidőben, hogy a közintézményekben betiltották a dohányzást, betiltották a vonatokon is (a dohányzó kocsik és fülkék kivételével), illetve azokon is min. 30e (ennyi volt kb. 6 éve) azóta a bírság.
2011. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

"Mert nekünk oda is le KELL mennünk, tűnjenek mindenhonnan, minden csak a miénk! Undorító. "


Feltenném neked a kérdést, a jelenlegi kérdéstől függetlenül, hogy mit csináljon akkor a kedves nemdohányzó, ha épp egy olyan koncert van,amire szeretne elmenni, de a helyszínen látni nem lehet a cigifüsttől, ezenkívül folyamatosan azt kell lesnie, hogy melyik dohányos égeti ki a ruháját?

2011. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:

héééé.

én szoktam dohányozni vonaton. de CSAK akkor, ha senki sincsen a közelemben, ha van, akkor MINDIG megkérdezem hogy zavarná-e. ha látom hogy van ott gyerek, akkor pedig elmegyek a vonat olyan részére, ahol nincsen.

18 éves vagyok. örülnék ha nem általánosítanátok.

bunkó...

2011. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

14:07

menj szabadtéri koncertre :D

2011. máj. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!