Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Emelt szintű családi pótlékos...

Emelt szintű családi pótlékos ingyen utazási kártyát vonaton használhatom?

Figyelt kérdés

Van ez a Magyar Államkincstár Hatósági Igazolvány amit magasabb összegű családi pótlékra kapok (szájpadhasadékkal, orrhibával születtem most műtötték már "normálisan" nézek ki, de a kártya még januárig jó).

Ezzel tudok ingyen utazni de eddig csak BKV-n használtam. Vonaton lehet használni?

16F


2011. máj. 26. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vonatra 90%-os kedvezményű jegyet válthatsz vele bármely úticélra.
2011. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Természetesen,hiszen erre való,ezért kaptad.

A BKV-n kívül (aminél ingyenes) mindenhol 90% kedvezményes utazásra jogosít sőt a Veled utazó felnőtt kísérődet is.

:p))

2011. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kétes, neked annyira idegesítő a hülye stílusod, összefüggéstelenül szövegelsz itt, közben te sem vagy biztos egyáltalán abban, amit leírsz, csak tippelsz.


"Természetesen,hiszen erre való,ezért kaptad." <=> "A BKV-n kívül (aminél ingyenes) mindenhol 90% kedvezményes utazásra jogosít"

Most akkor igen vagy nem, nagyész?


"A BKV-n kívül"

Ez is csak egy hasraütés, hiszen a helyi közlekedés mindenhol ingyenes vele, és ugye az nem csak Budapesten van az országban.


"felnőtt kísérődet is"

Nem csak felnőttet, de hát megszoktuk már, hogy csak úgy bemondasz valami teljesen alaptalant.


Szóval a válasz az, hogy helyi közlekedés ingyenes vele, és a helyközi és távolsági közlekedésre (vagyis a vonatra is) 90% kedvezmény jár, neked, és a veled utazó bármilyen kísérőnek is.

2011. máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor tippelek : kötözködsz mert nincs rendben a szexuális életed.

A kisebbik Fiam hallássérült és közgyógy igazolvánnyal UTAZUNK tömegközlekedéssel.

Süketüljön meg a Te kölköd is te ipari cserépedény.

Idegesít a stílusom?? Engem is a tiéd tehát kvittek vagyunk.

Ha meglátod a nevemet ne olvasd tovább a kommentjeimet vagy ha igen akkor a kérdésre válaszolj ne másokat fikázz.

Javaslom neked a "homokbánya" nick nevet amit ha kiírsz és meglátom - bizisten tovább lapozok.


Kedves Kérdező mivel írtad,hogy eddig csak a BKV-n használtad kitotóztam,hogy nem az alföldi tanyavilágban élsz.

FELNŐTT kísérődet is kedvezményes jegyvásárlásra jogosítja homokszínű plasztiklapocskád a 18 alatti haverjaidnak nem vehetsz 10 %-on jegyet tehát ne hallgass az előző dilettánsra aki csak uszít - de fensőbbrendűleg megbocsájtjuk bűneit.

:p))

2011. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól van, attól még nem lesz igazad, hogy bevágsz ide valami sértődött szöveget. Téves információt adtál, egyrészt félreérthető volt a bevezetőd, mert tökéletes az ellentmondás, másrészt csak a BKV-ra szűkítesz mindent (de ez talán csak egy kisebbik baj), aztán meg még azt is állítod, hogy nem lehet 18 éven aluli a kísérő.


(Fogalmam sincs, miért szeretnéd, ha megsüketülne a gyerekem, de hát ezek szerint a logikád csak idáig tart. Ha valamiben nincs igazad, akkor sértegetsz és rosszakat kívánsz másnak. Ez megint csak minősít téged, ezek szerint nem csak troll vagy itt, hanem egy gyökér is. Mellesleg nekem is van egy hallássérült barátom, szóval most annyira nem fogtál meg.)


És végül álljon itt egy idézet, ami után majd belátod (vagy nem, képességeidtől függ), hogy igazam van:


85/2007. (IV. 25.) Korm. rendelet

a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről


"8. § (1) Az 1. mellékletben meghatározott utazási kedvezmény igénybevételére jogosult:

a) korlátlan számban megváltható kedvezményes menetjeggyel, vagy bármely viszonylatban megváltható, viszonylathoz kötött kedvezményes bérlettel az a vak személy, aki vakok személyi járadékában részesül, az erről szóló igazolás alapján, vagy a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének arcképes igazolványával rendelkezik;

b) korlátlan számban megváltható kedvezményes menetjeggyel, vagy bármely viszonylatban megváltható, viszonylathoz kötött kedvezményes bérlettel a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének arcképes igazolványával utazó hallássérült személy;

c) korlátlan számban megváltható kedvezményes menetjeggyel, vagy bármely viszonylatban megváltható, viszonylathoz kötött kedvezményes bérlettel az a személy, aki vagy aki után szülője vagy eltartója magasabb összegű családi pótlékban részesül, a külön jogszabályban meghatározott okmány alapján;

d) korlátlan számban megváltható kedvezményes menetjeggyel, vagy bármely viszonylatban megváltható, viszonylathoz kötött kedvezményes bérlettel a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásban részesülő személy, a külön jogszabályban meghatározott okmány alapján;

e) korlátlan számban megváltható kedvezményes menetjeggyel az a)-d) pontban meghatározott személlyel együtt utazó személy;"


Nos, az e) pontban semmi kikötés nincs az életkorra nézve, és a "személy" szó 18 éven aluliakra is vonatkozik.

Amúgy meg saját tapasztalatomból tudom, hogy lehet kísérő 18 éven aluli is, én már 16 évesen is voltam az említett barátomnak a kísérője.

2011. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

# 4/5: na mi van te gennyláda! Eléggé elhallgattál! :)

Akkor tippelek: azért vagy ilyen kis agresszív, mert a gyermeked fogyatékossággal él, és személyes sértésnek veszed, ha valaki jobban tud nálad valami e téren és/vagy fáj, hogy belekötöttek a fogalmazási stílusodba. Eléggé szarul küzdesz meg a felmerülő problémákkal... Jaj bocs, nem tippelek, ez lesz a szakmám :)))


És az előttem szólónak igaza van, lehet a kísérő 18 év alatti személy is. (lsd. idézett korm.rendelet.)

2015. aug. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!