Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV által kiadott, "fehér...

MÁV által kiadott, "fehér papíros" budapest egyesített bérlettel jár valaki?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, volt osztálytársam azzal jár. Mivel ő gyakran használja a Mávot bp-n belül. Aztán ő sokszor máv pénztárban veszi meg a budapest bérletet, ami akkor valóban fehér papír, nem úgy, mint a BKV-nál a színes.
2011. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És tényleg semmilyen hologramm csík, vízjel stb nincs rajta? Bocsi, csak most olyat fognak nekem hozni és félek, hogy nehogy valami "hamisitvány" legyen.
2011. máj. 30. 15:57
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Olyannal járok, nem vizsgálgattam, de teljesen olyan mint a jegy, csak más van ráírva.
2011. máj. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Jah, semmi nincs rajta. Akár le is lehetne fénymásolni. Ha nekem BKV-znom kellene, tuti ezt is tenném, mert a franc fizetne azokért a lepukkant csöves járműveken való döcögésért.
2011. máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát kezdjük ott hogy nem fehér papíros, hanem kék-sárga, amiből a sárga UV fényben világít. Ezt egy jóminőségű színes nyomtató sem tudja előállítani.

Papír anyagában merített "szőrszálak" vannak, amik szabad szemmel láthatóak, és UV fényben világítanak zöld és sárga színben.

A hátoldal teljes hosszában MÁV-START hologram van, nem az a klasszikus hanem ilyen csillámporból, ami UV fényre reagál.

Emellett a sorszám mező megintcsak UV reagens, és mátrixnyomtatású.

Ezután már csak hab a tortán, hogy a hőnyomtatást nem tudod feltűnésmentesen reprodukálni.


Megjegyzem a MÁV jegyalap paírja nemzetközi szabványoknak megfelelő, nemzetközi szinten megállja a helyét. Megkockáztatom a hamisítása még nehezebb mint a BKV bérleté.


Kedves kérdező, ne félj, nem fogják hamisnak tartani. Egyvalamire figyelj: ne vágj le belőle! Azt nem szabad, hiába nagyobb, mint a normál BKV ne vágj le belőle, mert akkor érvénytelen. Viszonyt félbehajtva pont belefér a BKV bérlet helyére, és látszik a dátum és a diákigazolvány száma is rajta.

2011. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha nekem BKV-znom kellene, tuti ezt is tenném,"


Aztán sipítoznál a zárkádban közokirat-hamisítás bűntett megalapozott gyanújával.

Egy éve nagyon fellángolt a hamisítása a BKV bérleteknek azóta az ellenőröknek van UV lámpájuk, és azzal lesik a bérletet...

2011. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én is MÁV-os bérlettel járok :)

nem lehet hamisítani

2011. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó, hát nekem mindegy, nem szorulok BKV-zásra, mégegyszer mondom. Egyébként meg is tudom érteni az embereket, de tényleg. Szóval amennyi botrány van a BKV körül, egymás után égnek ki a metrók, buszok, sztem egy embernek sem az a vágya, hogy a 10 ezres bérletével a zsebében legyen a tűz martaléka. Amúgy ez az UV lámpás dolog igaz, csak nem tudtam, hogy ezt a máv által kiadott bérletet is lehet vizsgálni. Én amikor kézbevettem ismerősömét, nekem tök sima kis papírnak tűnt.
2011. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!