Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pestiek! Hogyan jutok el a...

Pestiek! Hogyan jutok el a Keletitől a Baross utcai Transzplantáció klinikához?

Figyelt kérdés

Elsősorban a budapestiek segítségét kérném, hogy hogyan jutok el a Keleti pályaudvartól a Baross u. 23. szám alatti transzplantációs klinikához. Azt tudom, hogy ha kijövök a keleti bejáratán, amikor balra kell fordulni, és egész hosszan kell sétálni, de nem tudom pontosan, hogy melyik utcába kell balra fordulni, hogy az utca végén pont a klinikához jussak...

Jövő héten mennék látogatóba, de csak egyszer voltam arra, és már nem emlékszem az útvonalra...


2011. jún. 10. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Taxival, mert iylen távon olcsóbb mint a buszjegy.
2011. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pff, megnézném at a taxit, aki 320+320= 640 ft-nál olcsóbban elvinné oda, így ne mondj hülyeséget...


Kérdező, szerintem gyalog kicsit messze van, de ha van időd akkor lesétálható.


Ha gyalog mennél, akkor kijössz a Keleti főbejáratán, majd balra fordulsz, és mész egyenesen. Átmész a zebrán, és a kisutcában ahol a villamosok állnak, bemész. Végigmész ezen az utcán, ez a Festetics utca. Hamar vége lesz, beletorkollik a Fiumei útba. (Szemben a Baleseti sebészet) Balra forulsz, és mész előre (nem a híd irányába, hanem a másik irányba) majd mész jó sokat előre. Sokat-sokat soakt elmész a villamos kocsiszín mellett, majd amikor látsz egy nagy épületet Postát, akkor az a Baross utca. Észrevehető, nagy kereszteződés, trolik vannak ott.

A Baross utcán elindulsz jobbkéz irányába, és gyalogolsz egészen a Körútig jó sokat megint. Körúton átmenve mész tovább előre, és a 2. utca sarkán lesz. Kb 4,5 km a táv.


Ha gyalogszer helyett a BKV-t választanád, akkor ugyanúgy kimész a villamosokhoz, felszállsz a 24-es villamosra, és elmész az Orczy térig. Ott leszállsz majd átsétálsz a trolikhoz. Ott felszállsz a 9-es buszra, és elmész a Szentkirályi utcáig. A megálló túloldalán lesz a klinika.

2011. jún. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Azt hiszem az lesz, hogy az időjárástól teszem függővé a közlekedés formáját:D


Ha esik villamosozok, ha szép az idő, sétálok:D


Köszi még egyszer!

2011. jún. 11. 00:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne 640 Ft? Nem hallottál még az átszálló jegyről? Az csak 4xx Ft!
2011. jún. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

omg. második, ez mi?

kisétál szépen a rákóczi úton a körútig, aztán megy a villamos vonalán a baross utcáig, miért kell elkavarni szegény kérdezőt?


egyébként busszal és villamossal a legegyszerűbb:

7es busszal a blaháig, aztán 4-6 villamossal a baross utcáig. ha leszállsz a villamosról, akkor a jobb oldal felé menj, az az út lesz az, amin mennek a trolik. onnantól megtalálod, csak figyelj! :D

2011. jún. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"kisétál szépen a rákóczi úton a körútig, aztán megy a villamos vonalán a baross utcáig, miért kell elkavarni szegény kérdezőt? "


Ha mondjuk ránézel a térképre kb ugyanazt mondtad el, csak a két pontot meghatározó négyzet másik élén indultál el......


Én is mint pesti a körút felé mentem volna, de ha megnézed a kérdező ezt említette:


"Azt tudom, hogy ha kijövök a keleti bejáratán, amikor balra kell fordulni, és egész hosszan kell sétálni,"


Ha a Keleti bejáratán balra forul és utána sokáig előre megy, akkor nem a körút felé halad.


Gondolom már valakitől kért segítséget, és az általam elmondott útvonalat ismerheti/vagy arról hallott már valakitől...

2011. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki írt!


Igazából márciusban egyszer már mentem azon az úton, de akkor ugy volt, hogy a keletiből kijövet balra fordultunk, az és az ut túl oldalán az első buszmegállóban valamelyik járata felszálltunk és mentünk 3 megállót. leszállás után átmentünk az úton, és valamelyik szemben lévő utcában mentünk végig (amelyikben a Károli egyik kara van) és ott lyukadtunk ki a transzplant klinikához. visszafelé jöttünk gyalog, mert akkor nem kellett sietni, és nézelődtünk egy kicsit. onnan tudom, hogy ez egy hosszú egyenes szakasz. Csak az a baj, hogy baromi régen volt, és már nem emlékszem a busz számára és az utca nevére. Pécsi vagyok, de pesttel mindig meggyűlik a bajom..


Így esetleg valaki tudja, hogy miről beszélek és tud segíteni?

2011. jún. 12. 23:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha busszal kalandoztál, akkor az a nyerő, amit a harmadik ávlazsoló írt. 7, 173, 5 buszokkal 2 megálló, 7E 173E buszukkal 1 megálló blaha lujza térig. A keleti elől indul a metróépítés felőli oldalon. (Nem a keleti felőli hanem a másik oldal).


Blahán átmész a villamoshoz, és abba az irányba mész ami nem a kereszteződés fele megy. 4es vagy 6-os vilivel elmész a baross utcáig. Onnan pedig 2. keresztutca gyalog :)

2011. jún. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!