Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a gyakorlati helyem eltér...

Ha a gyakorlati helyem eltér az egyetem helyétől, milyen igazolás kell a diákbérlet kiváltásához?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
MÁV vagy Volán?
2011. jún. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nállunk Debrecenbe a DKV-nál nem kellett semmi meg vetted oszt kész, de az ellenőrök nagyon szigoruan vizsgálták a diákigazolványt, meg felszálláskor a asofőrnek is meg kellett mutatni
2011. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
MÁV
2011. jún. 17. 09:09
 4/9 Dj Dév válasza:

Nem kell ezen filózni! kapnod kellet egy diákigazolványt. Ha tanulsz azt be mutatod mondod diák bérlet menyi idös 30nap vagy egy hónap-os!a 30nap-os + az 1hónapi között az a külömbség az 1 hónapos csak minden hónap 5.-ig jó!a 30 napost meg a teszem fell pl nak:25-én veszed mondod 30 napos az akkor jövöhónap 25.-ig jó! amugy meg ha nem kaptál diákot valami papírt kérjél! mondod hogy a bérlet hez kell adni jah kell!valami igaolást arrol hogy tanulsz és hogy kitudjad váltani a diák bérletet!

Amugy meg se a DKVse a Máv nem foglakozik vele hogy hova mész anyi elöfordulhat hogy kéri a diákot vagy a papírt arról hogy diák vagy!!!!a bérlett melé!de ritka ALT-ba csak nézi bérlet érvényes jó megy tovább!!!!

2011. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy diákbérletet csak az iskola és a lakhely között lehet váltani, illetve külön kérelem kell, ha a gyakorlati hely másik településen van. Csak azt nem tudom, hogy ehhez a kérelemhez elég-e, ha egy iskolalátogatási igazolást mutatok be, amelyre rá van írva, h "xy itt és itt végzi nyári gyakorlatát", vagy valami más papír kell.
2011. jún. 18. 16:27
 6/9 anonim ***** válasza:

DJ Dév marhaságot írt, ne is foglalkozz vele...


Kérdező, a bérlet csak a lakóhelyed és a suli helysége vagy a gyakorlati hely települése között váltható.

A MÁV felé egy nyilatkozatot kell kitöltened, amihez igazolás nem kell. Lényegében a bűntetőjogi felelősségedre bízzák a kérelemben megadott adatok helyességét. AZért nem baj, ha magaddal viszed a papírt arról, hogy neked itt és itt lesz a gyakorlati helyed.


Amúgy csak ezt a kérvényt kell kitöltened, és a lakóhelyed vagy a gyakorlati hely állomásán leadni. Ők adnak egy igazolás füzetet, annak a birtokában vehetsz szabályosan bérletet. Az igazolás mindig legyen nálad, a kalauz kérheti.


[link]


A tanulóbérlet rovathoz kell a kért viszonylatot beírnod.

2011. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2011. jún. 18. 19:09
 8/9 anonim válasza:
és volánnál mi a helyzet?pont így vagyok a kérdéssel,csak volánnal...
2011. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Volánt sajna nem tudom, ott mindne diákbérlethez igazolás kell... De lehet ugyanez a metódus.
2011. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!