Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Biciklit fellehet vinni...

Biciklit fellehet vinni buszra? Ha igen milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés
Munkába járáshoz lenne szükségem rá mert az esti buszt könnyebb lenne elérni!
2011. jún. 15. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha felfér és a sofőr engedi akkor lehet, elvileg tiltják, de nem alkalmazzák túl gyakran a szabályt úgyhogy nem is igen veszik figyelembe. Némely sofőr allergiás rá, úgyhogy az a minimum hogy előtte levakarod róla a sarat, koszt. Ha nem tudod felvinni akkor darabokban (váz, kerekek, váltó szétszedve),
2011. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapesetben: NEM!
2011. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Múltkor láttam egy gyereket aki felrakta a biciklijét a buszra.

Szerintem nem lehetne.

2011. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem lehet, sofőrtől függ, engedi-e, vagy nem. De ha leszeded az első kereket, akkor más poggyásznak minősül, nem köthet beléd, de valószínűleg beléd fog, sajnos sok a tapló BKV-s. Felszállás előtt kérdezd meg a vezetőt. De ha munkába reggel jársz, a csúcsban, esélytelen.
2011. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bp1985 ***** válasza:
Nekem volt, hogy megengedte, de csak azért raktam fel, mert defektet kaptam, és egy erdő szélén este 10-kor nem volt kedvem végigtolni, főút mellett. Mondtam neki, hogy 1 megállót mennék, onnan hazatolom, csak az erdős résznél vigyen el, mert nincs járda. Kérdezte, hogy meddig tolnám, mondtam neki, hogy meddig, majd annyit mondott, hogy hátra rakjam fel, és akkor nincs gond, ha gyanús személyt lát, azonnal szól. A végén (7. megálló) megköszöntem neki, jó éjszakát kívántam. Nagyon rendes volt, viszont az állásával játszott.
2011. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!