Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ezért megbüntethetnek a...

Ezért megbüntethetnek a buszon az ellenőrök?

Figyelt kérdés

Heló

19 éves vagyok most végeztem az iskolával, pár napja érettségiztem le. Eddig 31,3 km-es diákbérletem volt ezzel utaztam mert bejárós voltam egy faluból utaztam be a suliba. Azonban jővő hónapban is átjárnák még, mert dolgom van ott mindennap. Jővő hónapban tudok venni még diákbérletet? Ha igen, megbüntethetnek az ellenőrök a buszon mert nem teljes árú bérletem van hanem diákbérletem és már nincs iskola?? Tovább tanulok szóval igaz hogy most végeztem a középiskolával, de maradok még ott + 2évre, szeptembertől megint iskolás leszek. Ha pedig az ellenőr a buszon elkéri a bérletem és elkezd kötözködni hogy már nincs is iskola, mert már július van akkor mondhatom neki hogy nyári gyakorlatra megyek be?? Vagy simán elküld a pi*csába és megbüntet? A diák igazolványom a 2010/2011-es tanévre van matrica. De végülis mondhatnám neki hogy nyári gyakorlatra kell mennem, meg hogy hiába vagyok 19 éves még nem végeztem mert megbuktam vagy valami...

Azért kérdezem mert a bérlet 2450 ft-ba kerül diákigazolvánnyal ha diákbérlet. De ha nem érvényes már a diákigazolványom mert már nincs iskola és nem tudom megvenni a diákbérletet akkor nincs semmilyen kedvezményem, és 24500ft lenne a teljes árú bérlet.

Szerintetek mit csináljak?? Megbüntethet az ellenőr ha a jővő hónapra is diákbérletet váltok?

Nem akarok ezzel szórakozni mert egyszer haveromat melettem büntették meg, mert nem vett jegyet és 4 ezer forintot kellett neki kifizetni, mert helyben kitudta.De ha nem lett volna nála pénz akkor 8 ezer forint lett volna. Szóval nem éri meg ezzel játszani.


2011. jún. 19. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


A tankötelezettség felső határát elért tanulók diákigazolványa az azt követő október 31-ig érvényes.

tehát igen, vehetsz nyáron is diákbérletet azzal a diákigazolvánnyal

2011. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Független a tankötelezettségtől.


Akinek nincs matricája (tehát még tanköteles) annak nem kell matrica, vagy ha nem kapott a tankötelezettség betöltésének évéig okt 31-ig érvényes matrica nélkül.


Ha netánm van rajta matrica a 2010/11-es matrica érvényes okt 31-g.


Szintúgy a felsőoktatási 2. féléves matrica is okt 31-ig érvényes.


Tehát szabályosan vehetsz bérletet a lakóhelyed és a tanintézmény helye között.

2011. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez most komoly, hogy csak a suli települése és a sajátom között vehetek bérletet egyetemi diákkal? De ha jegyet lehet venni, akkor bérletet miért nem?
2011. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ez most komoly, hogy csak a suli települése és a sajátom között vehetek bérletet egyetemi diákkal?"


Nem csak az egyetemi hanem bármilyen nappalis diákigazolvánnyal csak a lakóhelyed és a sulid települése között vehetsz tanulóbérletet.

Azért mert a bérleten jelentős, 90%-os kedvezmény van, amivel az állam az iskolába eljutásodat kívánja támogatni.

Ellenben nem akarja dotálni a barátnőd rendszeres meglátogatását, és a munkába járásodat sem...

Lényegében örülj, hogy ezekre az utazásokra korlátlan 50%-os jegyet válthatsz, más államokban még azt sem veheted meg iskolaidőn kívül.

2011. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Erről a 90 %-os kedvezményről most hallok először. Most ha én Pestre járok Fehérvárról suliba, akkor vehetek 90 %-os kedvezménnyel bérletet vonatra vagy buszra?
2011. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Erről a 90 %-os kedvezményről most hallok először. Most ha én Pestre járok Fehérvárról suliba, akkor vehetek 90 %-os kedvezménnyel bérletet vonatra vagy buszra?"


Igen, akkor Fehérvártól Bp. Déliig vehetsz bérletet. Ez a 90%-os bérlet hétköznapi nevén Diákbérlet néven terjedt el, de a kedvezménye minden tévhittel ellentétben 90%-os.

2011. jún. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

akkor lényeg a lényeg nem kell aggódnom hiába végeztem el a sulit, és hiába van nyári szünet ha a diákomon rajta van a 2010/2011. tanévet igazoló matrica akkor érvényes diákbérletet válthatok október 31.ig?

2011. jún. 19. 22:32
 8/8 anonim ***** válasza:
ketten is válaszoltunk teljesen egyértelműen, be is linkeltem, te meg most még egyszer megkérdezed...ne szívass, ennyire szőke nem lehetsz
2011. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!