Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy jutok el a Keleti pályaud...

Hogy jutok el a Keleti pályaudvarról a Nyugati pályaudvarig?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas Pesten és nem tudom hogy mégis mivel, hogy juthatnék el oda. Valaki leírná nekem? Hogy pontosan hogy is juthatnék el oda, ha tömegközlekedéssel mégis mennyi lehet a jegy? Köszönöm aki válaszol:)
2011. jún. 25. 15:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Leszállsz a vonatról, kimész a Keletiből, majd balra fordulsz. Ott mész tovább, majd meg fogsz látni egy aluljárót. Ott lemész, aztán balra fordulsz és ki lesz írva, hogy "Metró2 Keleti pályaudvar". Ott lemész az 1. mozgólépcsőn és pont szembe lesz veled a BKV pénztár. Ha megvetted a jegyet, akkor lemész a 2. mozgólépcsőn is, és már lent is vagy.
2011. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
És a jegyet meddig kérjem? És ha átszálltam az egyik metroról a másikra ott hol kell leszállnom? És ha leszálltam merre menjek hogy eljussak a Nyugatiba? Köszönöm aki elmagyarázza:)
2011. júl. 16. 14:36
 13/13 anonim ***** válasza:

A jegyet semeddig nem kell kérned, csak egy sima vonaljegyet kell venned, 320 Ft. Ha ez meg van, akkor a narancssárga kezelőn lekezeled. Lemész a mozgólépcsőn, és közben figyeled a táblát, hogy melyik irányban van a "Déli pályaudvar"

[link]

Ha megvan, beállsz és vársz egy metrót. Jön, felszállsz, és egészen addig mész, amíg azt nem mondja, hogy "a Deák Ferenc tér következik". Ott leszállsz, majd keresel egy olyan mozgólépcsőt, ami fölé az van írva, hogy "Metró3"

[link]

Felmész, majd keresztül mész a folyosón (eltévedni nem tudsz, mert másfelé nem lehet menni, csak egy sima folyosó). A végén megint lesz egy mozgólépcső, és majd ott is figyelni kell a táblát, hogy a jó irányba szállj föl, "Újpest-Központ" táblát kell követned. Itt is felszállsz, és addig mész, amíg azt nem mondja, hogy "Nyugati pályaudvar". Ha leszálltál, akkor a "Váci út" felé vezető lépcsőn "kell" (mindegy, hol jössz fel, de így lesz a legközelebb) feljönnöd és követni a Nyugati pályaudvar táblát. (Amúgy mellette van a WestEnd is, szóval ha már azt látod kiírva, akkor jó helyen vagy).

2011. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!