Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire büntethetnek, ha...

Mennyire büntethetnek, ha elkapnak az ellenőrök a BKV-n?

Figyelt kérdés
2007. júl. 4. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyszínen jelenleg 5000 forintot kell fizetni annak aki, bliccel. Aki azt választja, hogy harminc napon belül fizeti be a büntetést annak 10 ezer forintot, 30 nap után pedig 20 ezer forintot kell csekken feladni. Ha mégsem fizetné be a büntetést, a BKV behajtással élhet, behajtó cégeket is alkalmaz az elmaradt pótdíjbefizetések behajtására.

Szerintem jobban jársz, ha nem bliccelsz!


üdv.: hegedor

2007. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Behajtó cég intézménye nem létezik Magyarországon!!! Ezt a tévhitet oszlassuk el.

A végrehajtási eljárásban a bíróság önálló bírósági végrehajtót keres meg, aki nem CÉG, hanem egy SZEMÉLY. Az illetékességgel bíró végrehajtó. Akinek VAN BEHAJTÁSI JOGKÖRE.

Egy "behajtócégnek" semmivel sincs több és nagyobb jogköre, mint a Boltos Mari néninek, a falusi ABC-tulajnak. A behajtócég csak "szép lufi". Fenyeget, hogy fizess. Azt teheti amit a hiteleződ tehet. Sok esetben még az adataid megszerzése is JOGTALANUL TÖRTÉNT.

Sokkal jobban kell félni, ha a BKV bírósági úton érvényesíti a követelést, mert akkor a végrehajtó viheti a kocsit, a házat, a béredet, a bankszámládat, stb. A "behajtócég" pedig csak fenyeget, hogy viszik a házad, az autód, a béred, a bankszámlád, stb. DE Ő NEM FOGJA ELVINNI, MERT NINCS HOZZÁ SEMMILYEN JOGA :)


SF

2007. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Igen,errél én is hallottam hogy nem léteznek ezek a behajtók,vagyis pontosabban léteznek,de nem tehetnek semmit,csak fenyegetőznek.

Egyébként ha így se úgyse fizeted be a büntetést,és a behajtó levélben zaklat,össze kell tépni és kidobni.

A büntetés x év múlva elévül,magyarul lejár,tehát nem tehetnek semmit.Ha jól tudom,akkor 5 év,de nem akarok hülyeséget mondani.

A BKV-nak kell bizonyítania h "blicceltél".

2009. ápr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
79%

Csezd meg! :)

Vegyél példát rólam! Tíz éve ingyen utazok a BKV összes járművén, minden munkanap, többféle járaton! Kb kéthavonta találkozok ellenőrrel, de soha nem büntettek meg, néha vitatkozok velük, néha egyszerűen kikerülnek. A személyidet semmi esetre se add oda, nem is kérheti el! Néha valamelyik díszpinty közülük felmutat egy militari boltokban pár száz forintért kapható rendőr jelvényt, be ne dőlj neki! A sokadik ellenőr után belejössz, s lassan élvezni fogod a szitut, hogy leolthatod őket! :)

2010. jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
79%

Ja, még egy dolog! A metrón van a legkönnyebb dolgunk. Mindig van nálam egy előre kilyukasztott jegy, azt, mikor a lyukasztóhoz érek, félig benyomom, majd flegmán megmutatom a b*zinak. Soha nem nézi meg a dátumot, csak azt, hogy kezelve van. De ha bizonytalankodsz, meglátják, hogy valami nincs rendben. Persze úgy félévente újat kell venni, mert akármennyire vigyázol rá, egy idő után egyszerűen szétfoszlik.

Remélem tudtam segíteni, bliccelj csak nyugodtan, lelkiismeret furdalás nélkül, ők többet ellopnak naponta, Nokiás-dobozban... :)

2010. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Demszky idejében történt, szartad volna le :) Akkkor én se vettem volna jegyet :D Megmondom nincs nálam semmi oszt annyi megy tovább
2016. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2024!


Többe kerül a bliccelés:


-az eddigi (2022-es) 12000 forintról 16 ezer forintra emelkedett a pótdíj összege,

-abban az esetben, ha valaki nem tudja kifizetni a helyszíni bírságot, 34 ezret is fizethet később,

-azoknak pedig, akik harminc napon túl rendeznék a bliccelés miatti tartozást, 68 ezer forintért kell a zsebükbe nyúlni.

jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!