Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy 65 év feletti miért...

Egy 65 év feletti miért utazhat díjtalanul a tömegközlekedési eszközökön, amikor a nyugdíjas bérlet önmagában is egy kedvezmény? Ezzel szemben egy terhes kismamának miért kell teljes áron "nyomorogni", amikor a bevételkiesést nem mi okoznánk?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy a megfelelő témakörbe írtam és egy kissé faramuci a kérdés, de nagyon várom az őszinte véleményeteket. Köszönöm szépen!
2009. márc. 30. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg azért, mert egy nyugdíjas elég sokat dolgozott, és elég kevés a nyugdíja. én azt gondolom ezzel nincs baj, de nem ártana szabályozni úgy, hogy ez a kedvezmény a csúcsforgalom idején ne legyen érvényes. a nyugdíjasok előszeretettel utazgatnak hajnalban a temetőbe, délután 4-5-6 között pedig vásárolni. valószínűleg amit mondok alkotmányellenes, viszont megkönnyítené a reggeli zsúfoltságból eredendő nehézségeket.
2009. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Én speciel rosszul avgyok a megkülönböztetésektől.Most vagy mindenki fizessen vagy senki.Én se élek jobban mint egy nyugdíjas, ygereket igy esélyünk nincs vállalni, albérletből kitörni meg pláne nem.Nekem is fáj kifizetni azt a havi 6ezer forintot, mégse érdekel senkit.
2009. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Most nem okozol bevételkiesést, de nyugdíjaskorodban, ha megéred te is azt fogsz okozni. De nem is ez a jó kifejezés, hogy bevételkiesés, mert egész életünket végigdolgozzuk,és nyugdíjas korunkban más lép majd a helyünkben. Az öregedésnek pedig nem lehet gátat szabni. És akkor ennyi erővel töröljük el, azt, hogy a kismamák plusszpontot kapjanak a felvételinél, mert az is milyen már, a gyerek nem kiváltság. Summa summárum, egyik sem jó, a szociális rendszerünk úgy sz.a.r. ahogy van.
2009. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
34%
Ez persze megint csak akkor igaz, ha elfeledkezünk a fegyveres szervek nyugdíjasairól, akik munkabért meghazudtoló összeggel rendelkeznek a nyugdíjszelvényen potom 40 évesen...
2009. máj. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert Német Miklós ezelőtt 20 éve nem tudott nyugdíjemelést adni, helyette kellett valami gumicukor a nuygdíjasoknak. Később ezt Horn Gyula (személyesen, a kormány előzetes jóváhagyása nélkül), azért, hogy rá szavazzanak, levitte 65 évre.
2009. aug. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!