Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 7000 forintot vesznek ki a...

7000 forintot vesznek ki a nyugdíjasok zsebéből! Milyen jogszabály alapján? Te kihez fordulnál? MÁV kedvezmény. Bécsbe csak teljesáru jegy jó. Nincs kedvezmény a határig. Hegyeshalom-Bécs jegyet nem használhatsz ugyanarra a vonatra. MERED KIPRÓBÁLNI?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 14:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
79%

Nemzetközi viszonylatban nincsen MÁV meg egyéb vasúttársasági vonat. Mind mondottam volt minden nemzetközi vonat két vagy többoldalú megállapodás alapján közlekedik, a részes vasúttársaságok ezek alapján értékesítik a jegyet.

Mint azt már mondtam (mondtuk) a határig belföldi jeggyel utazni majd azonos vonaton azonos vonatszámmal utazást folytatni nemzetközi jeggyel bizony szabálytalan dolog. Az így igénybe vett menetjegy szintén érvénytelen.


Mint említettem volt (immáron harmadjára ismétlem) részes vasútként a MÁV is adja a kedvezményt, viszonylattól függően, általában 50%-ot.

De közvetlen viszonylati menetjegyek általában menettértiek mégolcsóbbak szoktak lenni. Pl Bécsbe hirtelen 4 féle különböző "szuperkedvezményes" ajánlat jut eszembe.


A szegény nyugdíjasok sirámot pedig szerintem tegyük félre, még az is sok amit kapnak.


Tehát szummázva: Mi is a problémád???

2011. júl. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!