Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasuti szerkezetek? Mennyi...

Vasuti szerkezetek? Mennyi hogyan?

Figyelt kérdés
Egy vasuti mozdony hány km/h-s sebességgel megy menet közben mikor utasokat szállít és az Átlag mozdonynak mekkora féktávja van ekkora sebességnél hogy teljesen megálljon?
2011. júl. 11. 18:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Így igaz, nem kéne a sínekre menni a tilos jelzés ellenére, hiszen azért hívják tilosnak :)


Csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy azért nem teljesen ok nélküli az, ha valaki átmegy.


Én is saját szememmel láttam már olyat, hogy félsorompós átjáró, ember elsőként állt autóval. Vártunk, vártunk semmi. Jóember egyszer csak rüki, kicsit hátra, át a szembe sávba és simán átment a piroson...


Ahogy átért, fél percre rá jött a vonat.... Nem bírta kivárni....


És igen, aki hülye, haljon meg. De a MÁV is tehetne annyit balesetmegelőzési szempontból, hogy valóban csak akkor zár ha kell. Ha az ember biztosan tudná hogy max 1-2 perc, inkább nem rizikózna. 5 percért viszont már (és tudom ez hülyén hangzik, de így van) inkább kockáztat...

2011. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

ma 23:01!


Én inkább várok akár 10percet is és elkések valahonnan... Inkább, minthogy egy V43-as elejéről úgy ráncigálják le az autómat és benne engem, mint egy összegyűrt bádogdobozt. Akik eddig kimentek a vonat elé és meghaltak, ők is úgy gondolták, hogy még átférek. De ahogy olvasom, te sem vagy olyan hülye, hogy átmész a tilos jelzés ellenére:)

2011. júl. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mi az? Több száz tonna, és több száz méteren tud csak megállni? Így van, a vonat... :)


Ahogy Hofi mondta: minek vasúti átjáró? Ha nem jön a vonat, lehet menni, ha meg jön, úgyis elzárja az utat :)


Ráadásul mióta beszéltem egy Desiro-s vezérrel és mesélte, hogy nem tudja mikor fog megállni a vonat (meghúzza a féket, de a hiper szuper computer össze vissza vezérel és nem lehet pontosan kiszámolni hol fog megállni, ahol éppen sikerül :)) szóval azóta meg pláne azt gondolom, hogy vonat elé menni őrültség...

2011. júl. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

na tessék:

[link]

2011. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Neki szerencséje volt. De ő se fog többet a tilos jelzés ellenére sínre menni:D
2011. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!