Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha leveszem a biciklimről az...

Ha leveszem a biciklimről az első kereket, akkor lehet feltenni a buszra?

Figyelt kérdés

Nem fognak leszállítani ?

Köszi !


2011. júl. 12. 22:02
 1/8 anonim válasza:
BKV leszállít, hacsak nem nagyon empatikus a sofőr. Láttam már defektes kollégát 4-6 villamoson, elfáradt gyerekeket Ikaruson, de a cége policy az, hogy bringa nem szállítható (kivéve az összehajthatót).
2011. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De le fognak szállítani.

Ez egy itióta urban legend, valamelyik vadbarom kitalálta, hogy ha kiszeded a kereket akkor kézipoggyász.

Csak szegénykép olvasási képessége odáig nem terjedt el, hogy a kézipoggyás maximális méretét kiszedett kerékkel is meghaladja... Tehát nem szállítható.

2011. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, Köszi! Bár ezzel nem értek eggyet, hogy miért nem lehet így szállítani, mert így nem számít biciklinek ...
2011. júl. 12. 23:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert nagyobb mint a kézipoggyász megengedett max mérete.

A buszokat nem teherszállításra találák ki egy babakocsi méretű szabad hely van rajta. Oda egy normál bringa még kerék nélkül sem fér fel....

2011. júl. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ez BMX, és viszonylag kicsi a váz meg minden..
2011. júl. 13. 00:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a dolgot. Ha bicajozol, akkor minek akarsz BKV-zni? Én is bicajjal közlekedek mindenhova, de nem problémázok azon, hogy fel lehet-e rakni buszra. Tekerek. Ha nem elég az állóképességed az úthoz akkor meg hagyd otthon a bicajt és úgy buszozz.
2011. júl. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A járműveken nem szállítóható olyan tárgy, amely az utasok testi épségét, biztonságát veszélyezteti (robbanó, tűzveszélyes, öngyúló, mérgező, maró, fertőzést okozó anyag, töltött lőfegyver, táblás üveg), de ide sorolandók mindazon anyagok, amelyek az utasok ruházatát, a jármű berendezéseit megrongálhatják, bepiszkíthatják.
2011. júl. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdésben nem szerepelt, hogy BKV. A DB-nak (Német Vasút) vannak InterCity és Expressz buszai, ezek egy részén van 1. osztály és utipoggyász fuvarozás is, erre fel lehet tenni a kerékpárt. Van, amikor külön utánfutót húz, akkor sok bicikli felfér.
2011. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!