Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért olcsóbb a Budapest-Szerb...

Miért olcsóbb a Budapest-Szerbia vonatjegy, mint a Bp-Debrecen?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a menettérti jegyre Magyarországról Szerbiába a nemzetközi egyezménynek megfelelően alanyi jogon 60% kedvezmény jár.
2011. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


Amúgy ebben mi a pláne, hogy a saját országomba egy vagyont fizetek ha hazamegyek meglátogatni a családom, és közben külföldre is el lehet menni ennyi pénzből?


Mármint én a helyi árakat sokallom, de nagyon.

2011. aug. 3. 20:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is drágának találom a magyar vasúti árakat, különösen a környező országok áraihoz hasonlítva. Viszont amiről nem szabad megfeledkeznünk, hogy valószínűleg az utasok nagy százaléka nem teljes árú, hanem kedvezményes jegyet vásárol, esetleg ingyen utazik, ez nyilván árnyalja a képet, és a végső árat.


De semmiképpen nem szívderítő, az biztos.

2011. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

Az ilyen nk-i árakat nemzetközi egyezmények szabályozzák. A MÁV-Start a partnervasúttal ilyen kedvezményt tudott kialkudni, hogy az utasoknak olcsó jegyet tudjon adni.


Nem értem mi a problémád... Ez kb olyna mintha azon problémáznál, hogy 1 kg cukor drágább mint 1 kiló kenyér pedig mind a kettő 1 kiló és mindkettő alapvető élelmiszer.


Örülj, hogy jó árakon lehet külföldre utazni. A belföldi árakat pedig a minisztréium állapítja meg, gyakorlatilag rá van kényszerítve a vasútra, volánra.

2011. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
9%
Mert senki se akar Szerbiába menni.
2011. aug. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nekem pl. az a bajom, hogy az ország másik részében lakom, Bp-tól majd 200km-re, de a legközelebbi nagyvárosok is 60-70 km-re vannak. Ha esetleg szeretnénk ellátogatni egy rendezvényre, kiállítás, színház, állatkert, megnézzük az útiköltséget és már el is felejtettük a programot. Nagyon drága a vonat, és ocsmány, ócska, redvás kocsikat küldenek erre.

Nekem felutazni Bp-re, majd 4000 ft csak az oda jegy. Hát bocs, hogy fel vagyok háborodva, hogy Pestről meg Szerbiába 6000 ft.

2011. aug. 10. 07:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Záhony-Kijev 1800 ft.
2011. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

". Hát bocs, hogy fel vagyok háborodva,"


Nyugodtan háborodj fel.

Az árakat belföldön miniszteri rendelet határozza meg. Ha elégedetlen vagy, küldj nekik reklamációt.

2011. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem magasról to.jnának a levelemre.

Ha belegondolna az a sok agyonfizetett szerencsétlen, hogy a legtöbb ember minimálbérből él, akkor rájönnének, hogy ezek a legtöbb ember számára megfizethetetlen árak.

Ha meg a szolgáltatás színvonalához hasonlítom az árakat, hát... nincs télen fűtés, beesik a hó a csukott ajtón, holott a nagy részét kinyitni se lehet és tanácsos egy hosszabb utazás után teljes fertőtlenítést végezni magadon stb.

2011. aug. 11. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!