Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a Deákon a 2-es metróról...

Ha a Deákon a 2-es metróról átszállok a 3-asra, nem kell még 1 vonaljegy?

Figyelt kérdés
Mivel vidéki vagyok nem nagyon értek a pesti közlekedéshez, szóval a déliből indulnék a 2-es metróval, és ha átszállok a 3-asra a deáknál, akkor ahhoz nem kell külön mégy egy jegy, ugye? És akkor az oda-vissza utat ugyanúgy megúszom 2 jeggyel, mintha nem szállnék át? A segítséget előre is köszönöm.
2011. szept. 10. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell még egy jegy.
2011. szept. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és találtam ilyet is:


[link]

2011. szept. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy darab ilyen jegy kell (vagy ha gyűjtővel veszed, abból 1), átszállásnál nem mész fel a föld fölé, a föld alatti folyosón pedig már rég leszerelték a lyukasztót.

Ha összesen 3 megállót utazol, a metrószakaszjegy is elég.

Vagy ha metrón kívül máson is utaznod kell, akkor vehetsz átszállójegyet is.

[link]

2011. szept. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell másik jegy. Ha nem mész fel teljesen akkor nem kell újat lyukasztanod. Az ellenőrök sem szólnak ezért, és amikor először csináltam ilyet a pénztáros nő is mondta hogy ne vegyek feleslegesen még egy jegyet ha nem megyek fel teljesen.
2011. szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. szept. 10. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!