Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Zugló vasútállomásra miért...

Zugló vasútállomásra miért nem építenek legalább felfelé egy mozgólépcsőt a peronhoz? Mikor újítják már fel? Szégyen, ahogyan kinéz.

Figyelt kérdés
Budapest egyik legszebb kerülete Zugló. Azonban szégyen, hogy milyen lepukkant, ótvar, elhanyagolt a vasútállomása. Sok idős, beteg ember utazik, köztük mozgáskorlátozottak is. Illetve sokan utaznak nagy, nehéz csomagokkal. Miért nem építenek ide egy mozgólépcsőt vagy egy mozgáskorlátozott liftet legalább? A MÁV és a 14. Kerületi Önkormányzat is kinyithatná a bukszáját vagy legalább pályázhatnának! Ezt senki nem veszi észre? Forgalmas hely és az emberek nagyon megérdemelnék!!!
2011. szept. 22. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Minimális a forgalma annak a megállónak. Kőbánya-Kispest sokkal forgalmasabb, ott van is mozgólépcső, de semmi értelme nincs, mert mindig lefelé megy, nem felfelé...
2011. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az a kedves válaszoló aki szerint alig van forgalma nézzen i reggel 5-7(8)-ig majd délután 13-18-ig, és megnézheti milyen amikor nincs forgalma.

Főleg, amikor a pénztárnál az ajtóig áll a sor......


Kérdező. Az állomás kb 5-6 éve teljesen fel lett újítva. A tető, a váró, festés kívül belül. A kultúra megvetette a lábát azóta.........

Nekem egyszer a hátam mögött dobták be kővel az ablakot amikor a pénztárossal beszélgettem.......

2011. szept. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán az egyik Máv állomáson sincs mozgólépcső, nézd meg a Keletit Nyugatit Délit egyikben sincs.
2011. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

16:18-as válaszadónak

A Nyugatiban van mozgólépcső az aluljárótól felfelé a vágányokhoz. Igaz nem mindenütt (ahol és ahogy kellene), de legalább 1 van!!! (A metró mozgólépcsőén kívül.)

A KÖKI-n (Kőbánya-Kispest vasútállomás) is van mozgólépcső, úgy emlékszem néhány perontól felfelé.

Ezenkívül számos nem vasúti, sima BKV-s csomópontban is van mozgólépcső, legalább felfelé (ez a fontosabb), pl. az Árpád hídi csomópont az 1-es villamoshoz.


Amúgy visszafelé fejlődjünk, hogy a rossz legyen a példa? Szerintem inkább pozitív irányban kellene fejlődni, nem visszafelé... :-(


Technikailag szerintem tuti megvalósítható lenne a dolog, csak akarni kéne...

2011. szept. 22. 23:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocs, rosszul írtam. 21:26-os válaszadónak
2011. szept. 22. 23:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, a Keleti pu. pedig oldalról nagyjából talajszinten van, így aránylag könnyen megközelíthető. Amúgy pedig ne több évtizedes (évszázados) épületekkel példálózzunk. Akkor még nem volt olyan fontos szempont pl. az esélyegyenlőség, mint ma, 2011-ben. Sokkal kisebb forgalmú helyeket is akadálymentesítenek (pl. önkormányzatok épülete, fürdők, múzeumok, színházak, iskolák, könyvtárak stb.), pedig 1 nap sok esetben ezekben jóval kevesebb ember fordul meg, mint Zugló vasútállomáson egy átlagos napon... Tehát, igenis indokolt lenne itt is a fejlesztés, az akadálymentesítés.
2011. szept. 23. 00:00
 7/10 anonim ***** válasza:

"Amúgy pedig ne több évtizedes (évszázados) épületekkel példálózzunk."


A zuglói megálló szerinted mikor épült?


Amúgy nem vagy kissé elfogult? Mi van a többi megállóval? Kőbánya-alsó az smafu?

2011. nov. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondta valaki, hogy smafu? Csak azt írtam, hogy Zugló az egyik legfontosabb megálló. Neked biztos Kőbánya-alsó meg-felső is fontos. De a gyorsvonatok Zuglón megállnak (IC-k is), Kőbánya-Kispesten is, de az általad megnevezett helyen nem. Egyébként lényegtelen. A lényeg az, hogy egy ilyen megállóba mindenképp kéne mozgólépcső / lift és az épületre ráférne a felújítás. Felőlem lehet Kőbányán is. Sok helyen egy sima metró aluljáróban is van mozgólépcső, akkor egy vonatállomáson miért nincs????
2011. nov. 21. 22:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyébként itt Kőbánya alsón VAN lift!!! Nézd csak meg.

CSak nem használják már.. Nyugati felé nézel,elötted a lépcső! S ott van egy vészkijárat szerű jel...csak lefelé. S ott volt a lift. Egyébként pl a Szegedre menő IC-k(lehet csak befelé) de megállnak...

Itt is lehetne mozgólépcső.Multkor jöttünk haza,s egy tolókocsis(amputált lábú úr) megkérte a párom hogy vigye le a tolókocsiját mert máshogy nem tud lemenni.:(

(Egy elfogulatlan kőbányai lakos,aki Kökire is,Zuglóba is sokat jár vonattal:))

2011. nov. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fel kéne újítani, és a 30 helyett 55 centis peron kéne. Na meg be kellene kamerázni. A felújított Barosstelepet nem kamerázták be, pár év alatt elbalkániasodott, pedig Budán van, és nem a csövikkel teli KöKi környékén. A bekamerázott állomások mindenhol sokkal tisztábbak és rendezettebbek, mint a többi.
2015. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!