Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehet Volán diákbérlete...

Hogyan lehet Volán diákbérletet igényelni úgy, hogy az nem kötődik a tanulmányaimhoz?

Figyelt kérdés
Borsod Volánnál értem. Én diák vagyok, de nem azon a helyen tanulok, ahová a bérletet szeretném kérni, pontosabban a bérletkártyát.
2011. szept. 27. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem adott a sofőr, viszont az ellenőr megbüntetett, mert bérlet csak a lakhely és az iskola között igényelhető. Ha kötelező szakmai gyakorlatra jársz pl a lakhelyed és egy más település között, ami nem az iskolád helye, akkor kell kérni az iskolából és a gyakorlat helyről is igazolást, majd ezt bevinni a volánhoz. Nekem is így volt
2011. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen kedvezményes bérletet akarsz, de azt elmondom ha 90%osat használsz akkor az csak a lakhely és az iskola közötti útvonalon érvényes. Ha nem azon a településen utazol ami útba esik az iskolád településével tehát egy teljesen más útvonalon akkor 50% os bérletet kaphatsz legálisan is de az jóval drágább. Ha indokolt esetben van szükséged a bérletben akkor be kell nyújtanod egy kérvényt hogy mit tudomén beteg nagymamádat mész ápolni és minden nap menned kell és stb... akkor kaphatsz arra az útvonalra is megfelelő bérletet. Javaslom hogy menj be a volánhoz és ott érdeklődj.
2011. szept. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

50%-os bérlet nem létezik nagymama ápolása diákjeggyel pedig a volán által nem méltányolható.

A bérlet neve tanulóbérlet és nem rászorulóbérlet.

2011. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A diákbérlet 50%-os.
2011. szept. 28. 13:04
 5/5 anonim ***** válasza:
nem, diákbérlet 90 %-os már egy pár éve....
2011. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!