Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Amikor a MÁV vonatot pótol,...

Amikor a MÁV vonatot pótol, PÓTLÓAUTÓBUSZOK járnak akkor azok a pótlóbuszok hogyan néznek ki? Milyen típusú? Vagy ha van róla kép akkor küldenétek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Volán buszokat vesznek ilyenkor igénybe,azok nem a MÁV tulajdonai.
2011. okt. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Amiken én utaztam, azok sima távolsági buszok voltak, semmi extra nem volt rajtuk.
2011. okt. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
A pótlást általában a "területileg illetékes" Volán-társaságtól rendelik meg, vagyis egyszerű távolsági buszok járnak, Volános sofőrökkel.
2011. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sokszor helyi vállalkozók adják a pótlóbuszokat.
2011. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. okt. 3. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Amikor nekem kellett vonat pótlón utaznom az egy egyszerű régi típusú ikarus volt ami a voláné volt. A MÁV-nak nincsenek külön buszai hanem szerződésben vannak a volánnal hogyha gáz van a vonattal akkor buszok pótólják azt.
2011. okt. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Amit épp találnak raktáron a busztársasságok.
2011. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az előttem szólók írták, a MÁV-nak szerződése van rengeteg Volán társasággal, alvállalkozóval, magánszemélyekkel országszerte, akik szükség esetén elvégzik a pótlást. De még így is rendkívül sok időbe telik a pótlást megszervezni, a buszokat megigényelni. Az esetek nagy részében 256-os Ikarust küldenek pótlóbuszként.


Példa eset:

2011. augusztus 12-én lehalt egy négy kocsis M41 Kispest állomáson és az utasok pótlására ezt az egy Ikarus 256-ost küldték. Ennek köszönhetően kapacitáshiány miatt ~30 ember kénytelen volt az állomáson maradni, mert nem fért fel a buszra.


[link]

2011. okt. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
erre felé pedig emeletes buszok voltak :) akkor ültem életemben először olyanon :D
2011. okt. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"2011. augusztus 12-én lehalt egy négy kocsis M41"

Tudtommal az nem halt le, előre tervezett pótlás volt karbantartás miatt. Csak ugye a "szakemberek" rosszul gondolták. Egyébként ha valami lehal azon a vonalon, szó sincs pótlásról. Majd mész a következővel, vagy még később, ez az elv.

2011. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!