Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek miért nem keresik...

Szerintetek miért nem keresik fel többen a "Telekocsi" szolgáltató oldalakat?

Figyelt kérdés

A nagy benzinár növekedések miatt egyre több autósnak, köztük nekem is jól jönnének az utasok, hogy jobban osztódjon a benzinköltség... havi rendszerességgel járunk Budapest-Pécs-Barcs vonalon pl, vagy Budapest-Debrecen-Hajduszoboszló távon, és alig alig sikerül összeszedni embereket... többnyire 1-2 barát segítségével megyünk tele autóval, és ilyenkor MINDENKINEK olcsóbb az utazás...


Ha esetleg van itt az útvonalon érintet személy plz jelezze :)


2011. okt. 26. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nekem ezeken a fent felsorolt útvonalakon a költség számítana (elsősorban), akkor eszembe se jutna kocsival menni (mint sofőr), mert elég jól ellátott tömegközlekedés szempontjával..plusz még akkor vezetnem sem kellene.

Kivételt képez ha tömegközlekedési időn kívül lennék kénytelem menni akkor persze nincs más választás. Csak akkor meg elég kevés a realitása annak, hogy találok még valakit aki pont akkor menne.

Másrészt meg nem szeretek szűk kocsiba idegenekkel utazni, gondolom más is lehet így ezzel...sőt stopposokat sem veszek fel.

2011. okt. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

KEdves válaszoló. Köszönöm elsősorban a válaszod. Azt szűrtem le, hogy elsősorban bizalmatlan vagy... tehát.


Az elején amit írtál, az kicsit ellentmond, mert ha a költségeket nézed, akkor kocsival olcsóbb utazni, ha tele van az autó,és nem az a kérdés, hogy mennyire sűrűn mennek a járatok. MErt valóban sok vonat és busz közlekedik ezeken az útvonalakon, de felnőt jeggyel nem olcsók.

2011. okt. 26. 15:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Elég nagy az autóm elérnek benne, de a bizalmatlanság tényleg jellemző...
2011. okt. 26. 15:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetemi levlistán elég sok telekocsi ajánlat van az én viszonylatomban. Ami mégis taszító:

Időben kb ugyanannyi, vagy 20 perccel gyorsabb max... De ha pesten dugóa kerülünk akár órát is benne állhatunk.

Nyomorogsz 4 emberrel egy autóban. Általában a diák vonatjegy árát kérik el tehát nem olcsóbb.

És mindemellett nincs megállás mert mégiscsak 4 ember várna rád, nincs wc ahol elintézheted a dolgod, és nem tudsz felállni egyet nyújtózkodni ha kedved tartja...

Sokan előnynek nevezik hogy nincs menetrendhez kötve. Dehogynem, ott is 4 emberrel kell ledumálni mikor induljatok... A vonat óránként megy...


Nekem semmi előnye nem lenne, hátránya annál több.

2011. okt. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk a diákjegy árral valóban nem veszi fel a versenyt... Pl csak hogy számokban is leírjam pl a barcsi utunkat.: Budapest- Barcs, utvonal felnőtt jegy (4300 FT IC-vel, mert ugye időben akkor kb ugyanaz) oda-vissza az fejenként 8600 feleségemmel együtt megyek, akkor az 17200 FT MElyből kb meg is járjuk autóval. Így ha már 4-n megyünk, akkor csak 9000-ből fordultunk meg és "spóroltunk" 9000-t

A kényelmi indokok pedig nyilván emberfüggők... volt már olyan utasom, akivel szállt az idő, és nagyon jó éreztük magunkat, és volt olyan is, akiből 2 szót is alig bírtunk kihúzni.

2011. okt. 26. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze a kényelem relatív. Én vonaton is jártam mrá így: Néha minden km-en kinézek: ott vagyunki már? Néha meg szaktárssal arra eszmélek, hhogy huha már Nagyszentjános :)

Nekem kényelmesebb a vonat, de talán drábábban is az lenne. Nekem az autó nagy-nagy kényszer valamiért :) (Szerintem a fenti okok miatt leginkább)

2011. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én valahogy bizalmatlan lennék beszállni egy idegen ember autójába. Tudom, hogy butaság, de lehet, hogy elrabol, megerőszakol, megöl, akármi. :D (lehet túl sok bűnügyi sorozatot nézek...)

Viszont, mint sofőr, szívesen vinnék másokat. Még friss a jogsim, és egy 20 éves lányhoz nyilván nem sokan mernének beülni, de a későbbiekben, ha majd távolabbra utazom, akkor gondoltam már rá, hogy keresnék utasokat, mert együl unalmas is menni, és anyagilag is jobban megéri. És én 100%ban autópárti vagyok, nagyon ritka, hogy vonattal vagy busszal menjek vidékre, valamiért nem szeretem. Autóban zenét hallgatok, olyan hőmérsékletet csinálok, ami nekem kellemes, megállhatok inni egy kávét a benzinkúton, sokkal jobban érzem magam.

2011. okt. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A #6/7 sorszámon író ifjú hölgy válasza alapján jönnek az elgondolkodtató kérdések: ha más zenét kedvelek, ha más hőmérséklet kellemes a számomra, ha nem szeretem a kávét, ha máskor kell pipilnem stb? És ha a minél jobb gazdaságossághoz ez 4 személynél vetődik fel? Ugye így már nem jobb az autó, mint a közösségi közlekedés.

És egészen más felvetések:

- a NAV mit szól hozzá?

- mi van beleset esetén?

2012. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!