Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miskolcon a Tiszai pályaudvarr...

Miskolcon a Tiszai pályaudvarról hogy lehet eljutni a Diósgyőri várba tömegközlekedéssel? A belépőjegyeket hol lehet megvenni?

Figyelt kérdés

Bővebben:

A Tiszai pályaudvarról melyik villamossal lehet eljutni a várig? Melyik megállónál kell leszállni? Onnan merre kell továbbmenni pontosan a vár bejáratához?


A jegyet hol lehet beszerezni? Van ott a várban egy "iroda", ahol helyben lehet megvenni? Hogy működik ez pontosan?


Holnap mennénk, de még sose voltunk azon a részen.


A segítséget köszönöm szépen.


2011. nov. 16. 07:06
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

1es villamos :) v a táncsis téren v a végállomáson kell leszállni, ahogy tetszik.

A belépőt a várnál árulják, a kapunál van egy kis bódé abba.

2011. nov. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A végállomás a legegyszerűbb, bár most elég ronda az a rész, tekintve, hogy minden fel van túrva.

Ha leszálltatok, akkor (menetiránnyal szemben állva) tőletek bal kézre van a vár 4-5 perc sétányira, de szerintem 1 megállóval előtte látni is, ha balra kinézel az ablakon.

2011. nov. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


"A végállomás a legegyszerűbb, bár most elég ronda az a rész, tekintve, hogy minden fel van túrva.

Ha leszálltatok, akkor (menetiránnyal szemben állva) tőletek bal kézre van a vár 4-5 perc sétányira, de szerintem 1 megállóval előtte látni is, ha balra kinézel az ablakon."


Bal kézre - úgy értendő, hogy a bal oldalon kell visszafelé menni valamennyit a bejárathoz?

Vagy van egy kis utca bal kézre, és abba kell menni?

(Bocs, ha hülyének tűnök, de egy olyan helyen, ahol még nem voltam nekem nem sokat mond ez az általános jobbra, balra....iránymutatás. :) )


Sajnos közbejött egy-két váratlan dolog, így halasztottuk a kirándulást. De hétvégén remélhetőleg eljutunk Miskolcra.

2011. nov. 17. 19:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor térképpel magyarázom:

[link]


Te az Árpád utcán fogsz leszállni.

Bal kéz felől még egy kicsit egyenesen tovább kell menned, vgy akár visszafelé is mehetsz, lényeg, hogy a villamos végállomásnál közvetlen nem tudsz egyenesen a vár felé kanyarodni az étterem, kocsma és egyéb üzletek miatt.

Ha a névtelen kis utcán lekanyarodtál, onnan a Bartók Béla utcára érve elindulsz az utca közepe felé ( a térképen láthatod). Tehát ha a villamostól fölfelé gyalogoltál kicsit akkor visszafelé, ha lefelé gyalogoltál, akkor pedig a kis utca után fölfelé haladsz tovább.

Bármerre is indulsz, a Kisgergely cukrászda mellett lesz egy híd, ha azon átmégy, egy sétálóutcán keresztül perc alatt a vár kapujában vagy.

De el sem lehet téveszteni annyira egyértelmű lesz majd ha ott vagy.

Meg nem kihalt terület, ha mégsem megy, bárki el tud igazítani.

2011. nov. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na csak rosszul írtam.

Bartók helyett a Nagy Lajos király útjára érsz majd.

De ha kinagyítod a térképet rettentő egyértelmű az egész.

2011. nov. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Minden gond nélkül megtaláltuk. Tényleg annyira egyértelmű, ha már a végállomáson vagyunk. :)

2011. nov. 20. 18:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök :)
2011. nov. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!