Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor dolgoznak a bkv-ellenőrő...

Mikor dolgoznak a bkv-ellenőrők a buszokon? Hogyan dolgoznak, mindenki kap egy buszjáratot vagy mi?

Figyelt kérdés

Civil ruhásokat hogyan lehetne kiszűrni?

Nagyon érdekelne!


2011. nov. 22. 05:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Már hajnalban elkezdenek dolgozni.Hajnalban bemennek a központba ,és ott mindenki megkapja a járatot,hogy hova melyik járaton dolgozzon.3 műszak van így vannak délelőtt,délután és este is. Kiszűrni úgy tudod őket,hogy vagy ketten vagy hárman dolgoznak.Egyszerűen figyelni kell minden megállót,és ha az látod hogy 3 ember más ajtóban száll fel akkor tuti ellenőrök..
2011. nov. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Antimod ***** válasza:
100%

Pár tipp:


1) ketten állnak a megállóban, majd szétválnak és mindegyik másik ajtón száll fel - pl. elején és a végén

2) általában egy válltáska van náluk, nincs csomagjuk (de láttam már nagyon jól álcázottat is)

3) ha felszállás után leül, az jó jel. De ne tévesszen meg az, ha jegyet lyukaszt, némelyik azt is csinálja

4) fejről egyébként a felüket egyből ki lehet szúrni már a megállóban


Tudtommal többnyire a frekventált járatokon dolgoznak, kieső, kevés utast szállító járatokon elvétve találkoztam velük. Jellemzően egy-egy központból indul reggelente több kis csapat a szélrózsa minden irányába.

2011. nov. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Nincs 1-1 központ.Csak egyetlen egy központ van az Orczy téren.Onnan indulnak ki az ellenőrök a járatokra.A sűrű járatokon mindig vannak ellenőrök.(7-es busz.4-6 villamos,32-busz stb)Minden olyan járaton vannak ellenőrök ahol tudni hogy sokan utaznak.

Van amikor 3.as is vannak,sőt négyen is.Egy dolog biztos.Egyedsül nincsenek.Ha egy ellenőr egyedül van akkor azt jelenti,hogy a társa lemaradt az előző járatnál.

A válltáska nem jó tipp már,mert sok női ellenőr úgy közlekedik mint bárki.Kis kézi táska,vagy nagy válltáska,vagy a férfiaknál övtáska,hátizsák..mindegy.Egyetlen szabály volt.Nem lehet szatyor nálad! (így akik bevásárlószatyorral utaznak azok nem ellenőrök)

Sok ellenőr a felszállás után nem kezd egyből jegyeket kérni.Vannak akik leülnek,és utaznak pár megállót,és csak utána kérik a jegyeket/bérleteket.Vannak ellenőrök akik úgy kezdik a napot,hogy finoman szólva a tökük tele van a nappal és még el sem kezdődött.Így az ellenőr egész nap csak utazik,és később megoldja a kieső eseteket.

Hogy fejről meglehet ismerni őket??Nos van akit igen,de sokat nem..Én ismerek olyan ellenőröket akikről senki nem mondta volna hogy ellenőrök,sőt még a barátai sem tudták hogy ellenőrként dolgozik..

Volt olyan eset amikor egy férfi ellenőr jegyeket kért,és pár diák eljátszotta,hogy nem magyarok,és elkezdtek németül kommunikálni,feltételezve hogy az ellenőr még magyarul is alig tud beszélni,nemhogy németül.Érte meglepetés őket amikor az ellenőr tokéletes német tudással felvilágosította a diákokat a megfelelő német ragozásra,és elmondta németül is hogy mit kér tőlük..A végén elment a diákokkal a végállomásig mert segített nekik a német leckéjükben..

Szóval vannak értelmes ellenőrök is akikről nem venni észre hogy miben dolgoznak..(de sajnos vannak igazi tahók is,akik miatt le van húzva mindenki)

< volt ellenőr>

2011. nov. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
ellenörhöz hozzá szólnék szlovákul biztos nem tudna mit mondani
2011. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:18

Nem hiszem hogy meglepődne ha azt az ellenőrt kapod ki aki Szlovákiából jött Magyarországra.Volt olyan kollégám nem is egy aki nagyon is jól tudott szlovákul..

Nem minden ellenőr tahó,tudatlan,bunkó..

Volt egy ellenőrnő aki biológusként dolgozott évekig.Egy baleset miatt kényszerült az ellenőri munkára.(bár neki a BKV-nál is "aranyélete" volt,mert őt csakis arra a járatra osztották be ami fent libegő felé járt..Napi 2 járat volt összesen.Ráadásul a busznak volt vagy 3 megállója..

2011. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 10 deka farhát ***** válasza:

A központjuk a Bosnyák téren van, nem az Orczyn! Legalábbis egy hónapja még így volt :)


Amúgy nem kell szűrni őket, tessék szépen jegyet venni!

2011. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A Bosnyák téren van a központ!

Már ezer éve és onnan nem is mentek el a mai napig ott vannak a villamos kocsiszínbe!


Elsőemeleten vagy is a félemeleten ők vannak!

A legtöbb ellenőr a Bosnyák téren száll fel a buszra kifele menetkor!


Mennek újpalota fele illetve a város fele mert kifele befele menetkor is kötelesek ellenőrizni!


a munkaidejük 3 műszak így van de a délutánosok este 8-9 ig vannak max!


8 után 9 fele már buszon villamoson nem igen találkoztok ellenőrökkel! :)

2011. nov. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
én is egy volt BKV ellenőr vagyok :)
2011. nov. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok


Bocsánat!Igazatok vanA Bosnyák téren volt a központ..Nem is tudom mint az orczy tér jutott eszembe,Mentségem hogy lassan 5 éve külföldön vagyok,és elfelejtem az utcaneveket..

2011. nov. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Antimod ***** válasza:
100%

"A Bosnyák téren van a központ!

Már ezer éve és onnan nem is mentek el a mai napig ott vannak a villamos kocsiszínbe!"


Akkor mégis jól mondom! Minden reggel látom őket, szállnak fel a villamosra, 7-esekre, 32-esre...

2011. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!