Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Diákként vehetek bérletet?

Diákként vehetek bérletet?

Figyelt kérdés
x településen lakom. xx településre járok iskolába. Érvényes diákigazolványom van! 15 km-re van a 2 település egymástól. Szegedre szeretnék járni C kategóriás jogosítványt szerezni. Ez a város a településemtől ahol élek 35 km-re van. A kérdésem az lenne , hogy diákbérletet vehetek e oda?? Mert iskolába xx településre járok. Van aki azt mondja , hogy mert diák vagyok vehetek diákbérletet bárhova. Van aki azt mondja, hogy nem vehetek diákbérletet CSAK diákjegyet. Akkor hogy is van ez?
2011. nov. 22. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Diákbérletet csak a lakóhely és az iskola között válthatsz.

Jogsiszerzés tanfolyamára diákjegyet vehetsz bérletet nem.

2011. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Diákbérlettel csak az iskola és a lakóhelyed közt utazhatsz.

Párszor találkoztam ellenőrrel de egyik se nézte hogy hova járok iskolába, persze nézheti, én oda járok iskolába ahova utazok. Azt nézte csak, hogy érvényes e a diákom. Amúgy nagyon ritkán van ellenőr.


Egyik ismerősön bent a városban lakik de egy közeli faluban lakik a barátja és diákbérlettel utazik oda hozzá és nem abba a faluba jár iskolába :D


Amikor veszed a bérletet senki nem kérdezi hogy hol laksz és hova jársz iskolába úgyhogy ezzel nem lesz probléma.

2011. nov. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha tisztességesen megveszem a 35 km-eres diákbérletet akkor elvileg nem lehet problémám??
2011. nov. 22. 19:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, rosszul értelmezed, GYAKORLATILAG nem nagyon lesz problémád, ELVILEG viszont annál is inkább lehet, mert szabálytalan. Ha jól emlékszem, 8000 forint a büntetés, és a szabálytalan bérletet bevonják, ha ezt valaki észreveszi.

Az előző válaszoló csak azt írta, hogy elég keveset foglalkoznak ilyesmivel, mert nagyon meghosszabbítaná az ellenőrzési folyamatot. De ugye ez nem azt jelenti, hogy soha, semmilyen körülmények között senki nem fogja ezt ellenőrizni.

2011. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem arrafelé utazok, de nálunk elég alaposak az ellenőrök, mindent megnéznek, leellenőriznek, pedig általában tele van a busz...
2011. nov. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Dee :) jól értelmezte. Csak rosszul írtam. Van benne kockázat de kevés az esély arra , hogy lebukok. Max azt mondom , hogy beköltöztem szegedre , csak még nem küldték a másik diákom , amin a lakcím át van írva. És esti tagozatra járok azért megyek délután XX településre ( közbe meg hazafele tartok :) Szerintem ebbe nem tud belekötni! Mert full érvényes a diákom. Arról meg nem tehetek ha 2-3 hetet "várni kell az új diákra" :)
2011. nov. 24. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:

"Arról meg nem tehetek ha 2-3 hetet "várni kell az új diákra" :)"


Addig ideiglenes diákot kell kérned a cím változása miatt.

Úgy megbűntet mint a szart.

2011. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És ha nem változik a címem hanem koleszos vagyok szegeden? akkor mi van? :D :D
2011. nov. 24. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!